Споделена история от Образование

Кой какво учи във ВИНС-а- Варна
Искам да Ви попитам какво учите там, доволни ли сте?
Препоръчай те ми специалности :))) Благодаря!

Коментари

1.   Там не се учи, там се живее. Плащаш нещо, получаваш нищо. Защо мислиш, че всички преименуваха ВИНС - a на - влизаш, излизаш, нищо не ставаш? Избери си по качествен университет от Техническия и Икономическия от Варна.

Ел:)

2.   По-добре в УНСС :)

3.   Всичко друго, не и ВИНС!!!

4.   Винс-а е най-долнопробния университет във Варна.

5.   Не се записвай във ВИНС-а особено магистратура.
Аз направих тази грешка и сега си сърбам попарата. Всичко, което знам е благодарение на това, че съм учила, а не заради загубеното време на лекции. За първи път ми се случва от лекции нищо да не съм разбрала, ама грам нищичко. Не може да записваш лекции като хората, защото преподавателите си мърморят под носа или пишат толкова ситно, че ми трябва телескоп, за да разчета написаното. И не само това има ужасно голямо самочувствие, ама на база на какво???
Изобщо там са на мнение, че трябва да се оправяш САМ както можеш. Много съм разочарова, а след този семестър едва чакам момента, в който ще си взема дипломата и повече кракът ми няма да стъпи там. Не се опитвам да правя лоша реклама, просто такива са ми впечатленията, търси и разпитвай по-упорито преди да се записваш, защото си даваш парите и отделяш време, мн. е гадно, когато очакванията ти и реалността не се препокрият.

6.   Автора : Ами аз съм на 18 и не съм очквала толкова лоши мнения, до колкото съм гледала имат хубави специалности. Университета не ми харесва като сграда ама... Понеже искам да отида във Варна... незнам и аз, пък сум много зле с тази математика. Мисля да държя матура по география, ако се ориентирам към журналистика задължителна ли е матурата по история или поне изпит???

7.   Ще ти отговоря, Авторке. Нищо, че имаш тройка по математика. 70% от студентите в Икономическия във Варна са с почти нулево образование по този предмет. Ще ти кажа какви контролни имат там. Имат по няколко контролни за всеки предмет. По математика първото им контролно (Говоря за специалности като Бизнес икономика, Икономика на строителството и др. ) се състоеше от три задачи, към които можеше да ползваш и формули, които са си ръчно написани от теб в къщи, също така можеш да ползваш учебници, тетрадки и други такива помощни... нещица. Въобще не е сложно. Ако ще и дипломата ти да е с 3. 00 успех пак ще влезеш. Никакъв проблем. Във Варна можеш да кандидатстваш за журналистика в Шуменския университет - филиал във Варна. А за матурата по география... Иска много учене и много зубрене. Както си решиш. Само не дей в Икономическия и Техническия във Варна. Много лоша идея. Аз не уча там, но... е само кандидатствах, уча на друго място, но... от това което чувам... Много лесно забременявали жените, нищо не се учело... Ей такива. Ти си избираш обаче. А за журналистиката... Вече с матура по бълг. език можеш да влезеш в почти всяка специалност, дори и журналистика. Всъщност не е никак задължително, защото една от основите на журналистиката е бълг. език. Няма от какво да се притесняваш.

Ел:)

9.   "... но... от това което чувам... Много лесно забременявали жените, нищо не се учело... "

Какво искаш да кажеш с това :D Жените забременяват еднакво лесно независимо дали учат или не.

10.   Автора: хахааа ми то ако е лесно и лесно приемат аз съм за там, това, че лекторите не ти влизат в положение е тъпичко но за толкова пари - ТОЛКОВА! :Д
Пък дано единственното нещо което постигна да не е да забременея :Д

11.   УНСС е същия ташак. Въобще в България само СУ все още става за нещо, ама и той е много зле...

12.   Който иска и от канала ще сполучи! На всякъде у нас е така!
м19

13.   Искам да уча във ВИНС, но не знам какво. Някой може ли да ми каже каква специалност да уча, за да стана банкер?

14.   Здравейте! Искам да ви попитам, како ви е като цяло мнението за ВИНС? Аз обмислям да запиша там Финанси, задочно. Мислите ли, че ще успея да се реализирам или да мисля за друг университет?

15.   До 13, за да станеш банкер не е само образованието, а и способност и късмет да влезиш в такива среди. Иначе иначе най-добре да завършиш финанси, макар че по банките над 90% от служителите имат други икономически образования.

16.   Номер 15, какво ти е мнението за ВИНС-а? Аз обмислям да запиша там Финанси, задочно. Мислиш ли, че ще успея да се реализирам и да имам висок доход в бъдеще, ако запиша във ВИНС, задочно обучение или да мисля за друг университет?

17.   Номер 16, аз съм завършил ИУ-Варна ( ВИНС ) и в момента имам хубава работа. Не си мисли обаче, че ще влезеш, ще завършиш и веднага ще започнеш на висока позиция, с много пари. Аз влязох със същата нагласа, но бързо разбрах, че такова нещо няма. Дори по едно време се бях демотивирал да уча и се носех по течението. Обикновено, като завършиш ( ако нямаш връзки ) започваш от най-ниското стъпало, с мижава заплата. На мен дори приятелите ми, които не бяха учили и работеха в производството, като обикновени работници, ме майтапеха защо съм учил, след като те взимали 2-3 повече пари, без да са си давали зор. Вярно, първите 2-3 години беше така, но след това, ако си упорит нещата се променят и се изстрелваш в друга орбита. Общо-взето на мен ми трябваха 5 години, за да се издигна до нивото, което желаех.

18.   От номер 16: Номер 17, да разбирам ли, че ти ми препоръчваш да запиша във ВИНС-а задочно? Аз се колебая между СУ, където ще ми е трудно финансово (а и няма да мога да се приспособя) и ИУ-Варна. Кой от двата университета ми препоръчваш?

19.   Не се записвайте във винса, особено магистратура и то счетоводството. Нищо няма да научите, преподавателите си мислят, че още сме в комунизма имат огромни изисквания, а не преподават дори основни знания! За работещи хора и хора с деца изобщо не става, заради задължителния текущ контрол. Манипулират и се държат ужасно с младите хора. Не позволявайте да ви тъпчат и унижават нереализирани даскали!

20.   А за Стопанската академия финанси какво мислите?