Споделена история от Образование

Кандидатстване с История и Български
Здравейте!

На кратко: Загубих си времето с изучаването на 2 предмета, който никога не съм харесвал и не са ми спорили, по скоро амбицията беше на нашите. До такава степен ме бяха манипулирали, че трябваше да изпадам в депресия и да се разболея, за да събера смелост и да им се опълча.
Аз явно съм от малкото останали млади хора, който не искат да напускат България. Нещото, към което съм се насочил, вече изцяло по мое желание е кандидатстване със История и БЕЛ. Приоритет е правото, но и психологията доста ми допада, а градът София. Тук вероятно ще ме упрекнете, че всеки е правист в България, че не може да се работи в чужбина и т. н. Така е. Бих искал да ми помогнете, като ми дадете информация относно: Къде бих имал най-добър шанс да вляза, горе долу какво предтавлява изпита тест или тема е, кандидатстване с матури и т. н.? Наще очакват да се проваля за да ми натякват, че са ми казали какво да правя, а аз не съм ги послушал... надявам се да не им подаря това щастие. Благодарен съм на всеки прочел и дал своето мнение човек. :)
Поздрави!

Коментари

1.   Принципно право има в УНСС, софийския университет и нов български университет в София. Определено бих ти препоръчала СУ и УНСС.
Иначе както сам си казал това са професии с трудна реализация и то не само в чужбина, а и в България, така че помисли дали това е преспективно да се учи.
Ана

2.   Браво за избора на предметите.. и аз кандидатствах с БЕЛ и История и сега уча икономика.. Успех!

3.   За специалност право във всеки един университет в страната се кандидатства с развиване на тема по история и тема по български.

4.   Не е така... вече в ПУ, а и в някои други университети са кандидатства с тест, но в София си остава тема

5.   Не би трябвало да е възможно да се кандидатства с тест... Може и да греша - в Търново, Русе, Благоевград, освен софийските университети по-горе, - също има право и мисля, че отново е тема, да не кажа че съм на 99% :)

6.   Не.. в изброените университи и в Пловдив включително/в Пловдив от миналата година/се кандидатства с тест

7.   Преди да пишете се убедете лично! В Пловдивския университет изпитът по история е тест тема!!!!

8.   Аз много харесвам и двата предмета. Мисля, че ми е рано, но все пак за сега смятам след 12 клас да кандидатствам с тях. Иначе, ако ще ходиш в пловдивският университет ще трябва да знаеш, че теста(изпита, матурата както искаш го приемай) е както каза номер 7 тест тема. :) Ти сам си прецени, но аз лично ти препоръчвам него. Имам много познати, който в момента учат там и са доволни просто се изисква малко повече усилия и учене това е, но ако са ти интересни предметите ще се справиш където и да отидеш. :) :) :)

9.   Ако искаш право, влез в СУ. Това ти дава предимство преди всички други прависти и практически, ще се състезаваш само със завършилите СУ. Ако пък се върнеш в родня ти град, по всяка реоятност няма да имаш толкова конкуренти, колкото би имала в София.

10.   В УНСС е по американската система SAT :)