Споделена история от Образование

Да замина ли
Здравейте на всички съфорумници, намирам се в повратна точка на моето образование. 12 клас съм, все още не съм се ориентирал към нещо конкретно за в бъдеще. Така получих едно предложение от мои близки, ще се опитам да ви го представя на кратко. Става въпрос за Америка, колеж които търси атлети и по-конкретно чуждестранни футболисти които да тренират там (играя от малък и да бива ме доста). Всичко е поето, образование, общежитие, път до Америка, абе всичко. Само да подчертая източника е достоверен, не съм чел по форуми и т. н. (имам роднини в този щат).
Но много се чудя какво да направя, изникват в мен хиляди въпроси, като например ако завърша този колеж после какво ще бъде, вярно в Америка съм, ще се впиша ли в обстановката и най-вече с какво ще излезна като завърша. Наистина имам нужда от съвети, искренно се надявам темата ми да бъде публикувана!

Коментари

1.   Интересувай се повечко за американската образователна система. Там Колежът не е нещо като висше образование, а си е 10-12 клас у нас. Хората значи ще са значително по-малки от теб. Лошо няма де, пробвай се, но сигурен ли си, че търсят хора с европейски футбол. До колкото ми е известно, подобни стипендии имат само за хора с американски футбол и бейсбол.
Пробвай се де, лошо няма, но можеш да си загубиш годината, ако не кандидатстваш у нас. Все пак, ако отидеш в Америка ще понатрупаш доста познание и опит. Лошо няма, само можеш да спечелиш, дори да не се получи и да се върнеш у нас.
Аз заминах в чужбина на твоите години и макар, че се върнах след завършването си, не съжалявам. Няма по-добро нещо за един млад човек от това да попътува и да види света. После и България я виждаш с други очи, имаш идеи и като цяло си по-успял и разумен човек.

2.   Според мен трябва да провериш какви специалности можеш да запишеш и дали има нещо, с което би искал да се занимаваш след като завършиши. Провери и каква е репутацията на този университете, американски и световни класации (ранк листи).
Иначе защо въприемаш, че като учиш в Америка ще останеш до живот там? Ако образованието е добро и има преспективни специалности, отиди и се възползвай от възможността си. Хем ще имаш добро образование, т. е. по-добри перспективи и възможности за кариера, хем и животът в чужбина е добър житейски учител. Ако образованието ти е добро, после ще можеш да отидеш да живееш, където поискаш - можеш да се върнеш в България, да останеш в Америка или да отидеш в трета страна.
Не си задавай въпроса дали ти се живее в Америка, го приеми като временна дестинцаия, в която трябва да изкараш определен период от време - например 3-4 години. Ако ти харесва оставаш, ако не след това се махаш. Мисли за образованието и за бъдещето си.
Ана

3.   Не е важно ние какво мислим а ти какво искаш! Прецени какво желаеш за момента и помисли готов ли си да се откъснеш от семейство, приятели и въобще от досегашния си живот.