Споделена история от Образование

Колеги
Завърших висшето си образование и бях от малкото хора, които се броят на пръстите на двете ръце, които стигнаха до там. Колегите ми бяха много злобни и никой не помагаше на никого. Постоянно се укриваха важни неща като дипломиране, относно изпити, когато някой преподавател е помолил да се предаде на останалите колеги.
Защо има такива хора? Вие имате ли такива колеги?

Коментари

1.   Приятелю, утре като започнеш работа с ужас ще установиш, че там е същото. И колкото е по-престижна и платена работата, толкова по-нечовешки ще са интригите. Сега при вас всеки си мисли, че щом е завършил висшето е голямата работа. Всеки възприема другия не като колега, а като конкуренция евентуално утре за някое работно място.
Такъв е нашия български манталитет-генетически увредена биомаса. Едно нещо съм разбрал досега-от нас българите нищо не става. Ние сме измет без аналог в световната теория и практика. Ние сме население алчно, мързеливо, завистливо и просто.

2.   И аз завърших наскоро. Моите колеги бяха точни в това отношение да се предават такива съобщения. За дати, за часове, изпити, документи, контролни за такива неща никой не се скатаваше. Аз напрактика благодарение на тях завърших тъй като не бях от тия които посещават. Ходих само на контролни и изпити и там на реферати. Но реално аз си контактувах през свободното време само с 5-6 човека от 30. С останалите 25 си говорихме само по работа. След като завърших поддържам контакт само с 1 човек. На каквито хора наслучиш. Единственото ми излизане с цялата група беше на абсулвентската. Винаги сме поддържали добри взаимоотношения когато става въпрос нещо че трябва да се направи, но след това всеки по пътя си. Крайните зубари не подсказваха много, но все пак на контролни и изпити си бяхме отборче.

4.   Номер 1 е мн мн ама мн мн ПРАВ!!!

5.   Втора година съм и за сега нямам такива проблеми със съобщения и новини около изпити, курсови работи и така нататък. Е, ние най-редовно си тормозим инспекторката, разбира се, така че дори да се получи някакво недоразумение помежду ни (което се случва често; напр. едни искат даден изпит да е на определена дата, а други - на друга) - винаги търсим инспекторката и тя оправя нещата.
Знам, че звучи жалко. Дори детско, сякаш отново съм в училище и търся класната (класния), за да оправя кашите ни, но пък... всеки проблем има решение, нали? Това е нашият начин да не остава нещо скрито. И под нещо имам предвид важна информация и т. н.

Малко Зло.