Споделена история от Образование

Искам да уча корейски
Здравейте, аз съм момиче на 15 години, от около 2 години слушам и гледам корейски драми и корейска музика. Много харесвам както културата им така и самите тях. И така мечтата ми е да уча в Южна Корея и знам, че за повечето хора тази мечта изглежда абсурдна и глупава, но глупави мечти няма. Разрових се в интернет и прочетох една история за момиче, което е учило там и историята наистина беше невероятна. Искам да разбера повече за това как можеш да заминеш да учиш там, какъв е живота там, какви начини има да се замине ( смисъл със стипендия, ако учиш примерно кореистика в София или някакъв друг начин? ), но повече ме интересува живота там, ако има някой, който е учил или поне е бил там ще се радвам много ако сподели мнението си. И знам, че вече има една тема за Южна Корея, но е от преди две години, прочетох я, но не намерих това което исках. Ако има някой, който има същата мечта като моята моля да пише или някой, който знае повече информация относно това, ще бъда много благодарна. :)

Коментари

1.   Йей, и аз съм им голям фен, аз искам да науча корейския също. Но не знам как мога да ти помогна :)

2.   Аз имам същата мечта, но аз пък харесвам Китай. Корея също ми допада и също слушам и корейски поп, но китайския език и култура са ми били мечта от малък. И аз като теб много исках да уча китайски или корейски, но съм от Пловдив и тук много трудно се намират хубави курсове. Сега след като вече кандидатстмах е невъзможно да отида в София, защото нито ще получа диплома тук, нито ще науча китайдки там, а само ще си пропилея шанса, който имам тук. Пожелавам ти успех и ако още не си кандидатствала- избипай на време ;)

3.   Супер! Започни с "О - о-о, опа Гангнам-стайл!"

4.   Йей, аз също съм им голям фен, но аз повече искам да уча японски, ама и корейски няма да е зле :)

5.   Познавам момче, което замина по схемата, за която и ти спомена. Записа Кореистика в СУ и на втората година замина за Сеул и там си завърши образованието, мисля, че още си живее там. Не е никак невъзможно, но трябва да си много упорита и амбициозна. Не пишеш на колко години си, предполагам, че си ученичка, така че можеш да се поинтересуваш на първо време дали се предлагат някакви курсове по корейски в ЦИЕК към СУ (Центъра за източни езици и култури), за да започнеш отрано да се занимаваш и да видиш за какво става дума. Мечтата ти изобщо не е глупава, просто изисква постоянство и амбиция, тъй като корейският е език е съвсем различен от познатите ни. Желая ти успех!

6.   Грешка, всъщност си написала на колко години си, извинявам се :)

7.   автор: благодаря за коментарите и аз наистина съм много упорита и амбициозна. Никога не бих се отказала от мечтата си, ако съм сигурна в нея и дълго време мислех дали наистина искам това и с времето повече и повече се убеждавах, че това е мечтата ми. Сега вече съм сигурна. Знам, че има още време докато завърша гимназия, но искам просто от по-рано да започна да вървя стъпка по стъпка към мечтата си и когато чета за други заминали за Сеул се обнадеждавам. А и също така нямам възможност да започна курс по корейски предварително, защото не съм от София, а от Шумен, а във Варна до колко знам няма... Ще се радвам, ако има още споделили мнението си или ако има някой, който може да разкаже за живота там. Благодаря ви отново. :)

8.   Грешиш има курсове във Варна и са безплатни... пиши в Гугъл.

9.   Здравейте, аз също много харесвам корейски ( както и японски) и искам да уча този език, но незнам в кое училище преподават такъв език. Аз в момента съм 7 клас, така че да имам шанс да го уча. Естествено може и японски. Аз гледам японски анимета и слушам корейски песни. Може би звучи странно, но за мен не е така. Ако някой може да ми каже в коя езикова гимназия или подобно училище (на езиковата) преподават един от двата езика ще съм много благодарна. Между другото аз съм от Трявна ако някой го интересува (но едва ли). Предварително благодаря!!! :)

10.   Не е нужно да ходите в Сеул, за да научите корейски. Има специалност кореистика във СУ. Дерзайте ,защото владеещите редки езици са много търсени и печелят много пари.

11.   18 СОУ "Уилям Гладстон", 138 СОУ "Васил Златарски", СОУ "Васил Левски" в Русе. Тези са най-добрите. Иначе близо до теб няма, пък и качествени преподаватели по японски не се намират лесно, така че търси само в най-големите градове. А за корейския - само в 18 СОУ. Имам приятелка от 18-то - казва, че всичко е супер, че езикът се учи много добре, а и балът за прием не е висок.

12.   Не мисля, че тaм условиятa сa добри.

13.   И моята мечта е същата. Се някакъв начин има по който можеш да учиш там.

14.   Здравейте.
18 СОУ "Уилям Гладстон" организира ли курсове по Корейски за възрастни? И ако не, къде има курсове по Корейски за възрастни в София? Благодаря

15.   В Корейският Културен Център България предлагат курсове и уроци по корейски език.
https://www.facebook.com/koreanculturalcenterbulgaria/

16.   Корейски Образователен Център във Варна

www.korean-center.com

17.   а за софийската гимназия по корейски нужно ли е да знаеш корейски преди това или там тепърва ще почнеш да го учиш

18.   Аз мечтая за същото но съм на 12 и незнам защото корейския е доста труден език но и аз страшно много искам да го науча и да замина да уча там и аз си мечтая за това но ако се стараем може и да го постигнем

19.   Кореистика в СУ, но се влиза много трудно.

21.   И аз съм по същият начин, много амбициозна да уча корейски и също съм от Шумен. Не знам дали ще мога да уча в София, но се надявам много! От както почнах да го уча имам чувството, че за друго не ми се мисли. Харесвам как звучи, слушам и песни, искам да разбирам и корейски драми, да живея там и да комуникирам с хората!