Споделена история от Образование

Велико Търново-военен университт
Искам да уча във военния университет във Велико Търново гражданска специалност. Знаете ли какви ще бъдат възможните теми за конкурсния изпит? Изпита труден ли е и малък ли е шанса да бъда приета? Какво мислит като цяло за университета?

Коментари

1.   и аз искам да влизам там
ровя се доста и от всякъде казват, че щом си жена- си вътре :)

2.   Първо за където и да сте решили да кандидатствате има кандидат- студентски справочници. Ако не са излезли новите се снабдявате с такъв от предната година за на първо време. Има обяснено всичко вътре. Университета има и сайт. Незнам за каква тема питаш, когато аз съм кандидатствала там изпита беше по математика и тест по български език. Теста по български е елементарен, разбира се за хора които знаят езика:) Задачите по математика- не много лесни, не и много сложни. Има издаден сборник със задачите по математика, които са се падали предни години. Колкото до жени и мъже- в годината, когато аз кандидатсвах за жени беше по- трудно, процентно се бореха повече момичета за едно място. За цивилните специалности не съм много запозната, но изпита е същият. Лично мое мнение е, че не си заслужава да се учи гражданска специалност там, има много по добри университети за това. Успех:)

3.   За темите по История говоря. Има конкурсен изпит върху теми по История.

4.   Има ги качени в сайта, кои са темите. 20 теми са, не са толкова много :) Има доста добри сборници с теми по история, в моите млади години имаше теми и във вестник РИК- гимназист, незнам дали още се издава. Пак казвам, че съм кандидатствала там за военна специалност, 2005 година. Колкото до темите, ако няма пари за частен учител, вземаш развити теми примерно от двама или трима автори, комбинираш си лично ти каквото ти харесва и готово. Незнам от кой град сте, но в Търново провеждаха преди и кандидатстудентска борса, имаше и курсанти от военното които представяха университета, бяха доста учтиви обясняваха доста. Успех още веднъж :)