Споделена история от Образование

Кандидатстване - проблем
Здравейте! Исках да задам няколко въпроса:
1. Ако имам общ успех 5 за Средно образование имам ли шансове да ме приемат в добър университет?
2. Понеже не съм се насочила още какво бихте ме посъветвали да следвам?
3. Имам шанс да се преместя от училището, в което съм, но се двоумя. Причината за моето преместване - непрестатен тормоз от страна на учителите и неоценяване на знанията... 4. В това училище съм все още, защото е най-елитното в града и си мисля, че това ще е от полза при кандидатстване. Това така ли е?

Благодаря много за мненията. Моля да подходите сериозно към въпросите ми, защото наистина имам нужда от помощ.

Коментари

1.   1 -успеха от дипломата няма нищо общо със специалността, която искаш на кандидатстваш. Взимат се само дадени предмети(а в някои специалности никакви) матура и/или изпит :) Не се мести от училището си. Просто седни и поучи сериозно за изпитите си, но преди това проучи университетите и си избери специалност :)

2.   НЕ! Какво значи елитно училище? Едни са в действителност такива, други лежат на стари лаври, а трети имат по някой учител издънка, който има висока самооценка и няма покритие. Ти, Авторе/ке, смятам, че не си запозната щом задаваш тук въпросите си. Има досаттъчно форуми за кандидат студенти и там може да понаучиш доста неща. По повад питаката ти за успех5- никъде не се взема вече среден удпех, а оценките по съответните предмети с които кандидатстваш и матурите- в зависимост от специалността за която кандидатстваш и универсситета в който кандидатства. Важно! Има толкова университети и толкова специалности в които се кандидатства само по диплома и свободни места. Така, че ти решаваш и си провери унито в коет още кандидатстваш- има за тази цел и справочници и сайтове. Както забелязвам ти се иска просто дипломи- нямаш, а такива вече под път и над път... Въпрос ати е глупав меко казано...

3.   Няма глупави въпроси, има глупави отговори. / за №2/

Аз самата също задавам глупави въпроси понякога, но винаги се намират доброжелателни хора, които помагат.

Та №2, защо не конкретизираш, добре, дай един линк на момичето, научи я как да търси.
В днешни времена, когато не искаш да си спомняш, какво е било вчера и не знаеш, какво ще е утре, естествено е да има притеснения.

Да не говорим, че кандидатстването е и средства и не се знае дали родителите на момичето имат възможност да и платят и билет до съседния град.

Така, че нека си помагаме.

Елементарен съвет.
Насочи се към сферата на медицинските сестри.
За момиче е толкова приятно.

4.   Няма никакво значение къде си завършил средното. В Висшите училища ти гледат успеха! Старай се да изкараш хубав успех. Иначе с Успех 5 и нагоре нямаши никакъв проблем да влезеш в даден унивирситет, обаче зависи каква специалност искаш. Във всеки университет има поне 1 2 специалности за които ще ти трябва висок успех над 5. 50 за да имаш шансове. Иначе и със 3ка вземат... като цяло не се притеснявай но залягай да учиш и наблегни на матурите, уточни в съзнанието си каква специалност искаш да учиш и къде искаш да учиш. След като сам разбереш каква специалност искаш, гледай в даденият университет за тази специалност какви предмети се изискват и какви матуритетни предмети или да ходиш при тях на на кандидат-студентски изпит :) Не се притеснявай, но учии! И не се мести, не си заслужава... ся ако се изместиш после ти трябва ново време в което да се адаптираш ще ти е трудно... Бъди тарикат учи и бъди пич