Споделена история от Образование

Матура по география или история
Здрасти на всички, въпросът ми е според вас коя матура е по-лесна, по география или история.. Историята ми се струва по лесна за учене. Но искам да ви попитам и да ми дадете мнението си, защото не съм запозната по въпроса. Искам да знам дали да продължавам да уча география или да се откажа и да започна с историята... Благодаря ви

Коментари

1.   Откажи се от географията и почни с историята!! Матурата е много география е много трудна!

2.   Здрасти :) Значи матурата по география беше лесна първата година когато се въведоха втората година видяха, че всички се втурнаха да записват география и те ги прецакаха... аз за това миналата година писах матура Психология беше лесно, смятай аз не съм залягала особено на психологията и си я изкарах с 4-ка. Само есето което реално ти е само да разсъждаваш ти изкарва 3-ка толкова нали ако не знаеш на теория Психологията все ще я изкараш :Д хах А и аз понеже имам убийствена логика разсъждавах малко по-шантаво, защото те нали имат нещо объркано в главата психолозите иии май се справих :Д За това да обобщя - запиши психология и да ти е мирна главата :д

3.   Здрасти :) Значи матурата по география беше лесна първата година когато се въведоха втората година видяха, че всички се втурнаха да записват география и те ги прецакаха... аз за това миналата година писах матура Психология беше лесно, смятай аз не съм залягала особено на психологията и си я изкарах с 4-ка. Само есето което реално ти е само да разсъждаваш ти изкарва 3-ка толкова нали ако не знаеш на теория Психологията все ще я изкараш :Д хах А и аз понеже имам убийствена логика разсъждавах малко по-шантаво, защото те нали имат нещо объркано в главата психолозите иии май се справих :Д За това да обобщя - запиши психология и да ти е мирна главата :д

4.   Аз държах по история, защото ми е по-интересна. Има наистина много за учене и ако тази година са ти матурите, то по-добре се откажи. Аз ходих цяла година на уроци и изкарах 4. 93.

6.   Щом си започната география си я довърши. Ако така лесно си готова да си захвърлиш труда значи нищо не си научила досега и няма да научиш нищо и по история. И двете матури са трудни, ако не си учил с постоянство през цялата учебна година. И за двете се иска не само зубрене, а и разбиране на материала, което значи че трябва да избереш нещо, което ти разбираш най-добре и си най-добра в това.
Набор 93 с две отлични оценки на матурите!

7.   Историята хич не е лесна за учене. Има много подробности, които трябва да се знаят. Там не можеш да си прибавиш или изключиш нещо. Всичко е свързано. Помисли добре. Една година едва ли ще ти стигне за пълна подготовка по история. Ако си започнал/а с географията по-добре продължи с нея.

8.   Прецени в кое си по-добра. Все пак всеки е по-добър в един предмет. За мен географията е по-лесна защото има въпроси които са от обща култура, а едва ли в матурата ще те питат кога е създадена първата българска държава, но пак ти казвам зависи, ако си по-добра в историята отиди на нея.

9.   Предлагам ти трети вариант - биология!!

10.   История - доколкото знам, в матурата влиза само материалът от дванайсти клас. Това е българска история, която ще ти е полезна и за в бъдеще. Всеки достоен българин трябва да знае българската история. А и имаш да запомняш само дати, докато в географията трябва да помниш много повече неща, които няма да са ти от голяма полза, освен ако не се занимаваш с география, или не кандидатстваш с нея. Но ти си решаваш.
*Д*

11.   география е по добре щото по лесни неща има в нея и по хубави оценки получаваш аз по география на матурата имам 5 а 4 ка за годината по история също толкова щях да бъда за четворка но госпожата ми пи са 3 щото не слушах в часовете но много ясно избирам география