Споделена история от Образование

Символьт на Тангра I Y I и 7-те символа около него
Здравейте.

Интересувам се от 7-те символа около този на Тангра I Y I , но немога да намеря информация за тях.

Интересувам се сьщо от езика който сме ползвали тогава и на който е написан ( гравиран ) този медальон

http://prikachi.com/images.php?images/163/5887163z.png

http://prikachi.com/images/163/5887163z.png

Двете врьзки са кьм една и сьща снимка,понеже не знам коя ще излезе и коя не на различните потребители.

Моля да ми бьде дадена информация за 7-те символа и езика, а не предположения, дезинформация или просто някой интернет любител черпещ знанието си от сьмнителни или недоказани сайтове.

Благодаря предварително.

Коментари

1.   здр,
потърси информация за - розетка от плиска

а от този сайт може да си поръчаш такива медальони - www.rozetabg.com

2.   Тогава не питай тук, иди в библиотека.

3.   http://www.protobulgarians.com/Statii za prabaalgarite/Titlata kanasuvigi-final.htm

4.   Потърси информация за старобългарската азбука. Самия факт, че е символ на Тангра според теб на какъв език са :Д

5.   Това не е ли ЛЮБОВ и ИЗНЕВЯРА???

6.   №3 Благодаря ти за тази врьзка " http://www.protobulgarians.com "

Там намерих почти всички отговори които тьрсех. Информацията е огромна и вече няколко дена се боря с нея :)

Остана само 1 вьпрос който ме вьлнува. В Кавказ ( Русия ) е открит храм на Тангра който на свой ред е между руини на древен град който е на 14 000 години. Русия е засекретила тази местност и не дава достьп на никой всклютително и археолози. Единственната информация която са дали на света е отговора на запитване на Американски историк археолог и тя е била само това - Открит е Бьлгарски храм на Тангра. ( от което следва,че града е Бьлгарски ).

Как е вьзможно никой от тези наши историци,археолози,научни работници да не се заинтересуват и да не изискат пьлен достьп до тези Бьлгарски руини.

ПС: Всеки Бьлгарин знае,че ние не сме мюсулмани не сме християни,а вярващи в Тангра - това не е религия в която има написани измислени ангели,ад,рай,измислени книги,богове,няма измислени правила и команди,а само едно единственно нещо - чиста вяра ( според мен Тангра е символ на Бьлгарската сила тялом и духом , а не висше сьщество )

От Юлиан ( автора )