Споделена история от Образование

Дипломиране - как протича?
Здравейте, ако тук има някой, който е завършил висшето си образование и се е дипломирал, може ли да сподели как протича всичко, какво се случва до най - малката подробност на тази промоция?
Откъде се взимат тоги, как се давта дипломите, какво се прави и т. н.
Ще съм много благодарен, благодаря ви!

Коментари

1.   При мен протече така - излезнах от работа, взех си дипломата от секретариата - отидох на работа.
Как протича при повечето?
Тоги, празненства, снимки във фейсбук и после няма работа.
Кой както си го направи.
Тогата в живота не се купува. Дипломата е само къс хартия. Важно е знанието и умението.

2.   Номер 1, Това, че не си се явил/а на дипломирането си не те прави повече от колегите ти, нито пък тях неопитни, неграмотни или неспособни да си намерят работа. Аз си взех дипломата, започнах работа, после я върнах и се явих на дипломирането си, ама не за да се снимам за Фейсбук (дори нямам такъв), а за да имам спомен от един хубав ден, в който съм завършила нещо, за което съм положила много труд.
Със здраве... дано наистина си доволна от работата си, защото ако съдя по коментара ти нещо ти липсва...

3.   Ами дипломиране е следното :
първо завършваш семестриално, че нямаш повече никакви изпити през годините ;
второ дават ти задание за дипломна работа от съответния преподавател, квестор на дипломната работа може и да си го избер съответно кои да ти е , съответно в някакъв срок;
трето pецензия от преподавателите пред които, ще защитаваш : те преценяват дали ще те допуснат до защита или имаш още работа по дипломната работа съответно това може да стане и по емел, поща'
след това ти дават дата за защита на дипломната работа и след това се явяваш пред комисия там имаш максимум 10 минути да говориш какво си правил по дипломната работа, после ти задават въпроси по дипломната работа и съответно трябва да отговор и след като минат всички защитаващи на тази дата ви изпъждат навън и чаката да се съвещават и след малко ви казват оценките и съответно дали си защитил.
И последно на 8 декември от университета ви дават тоги, които после връщате и след това дават дипломите на отличниците в зала пълна със всички студенти и преподаватели, а на останалите в някой кабинет ги раздават един по един. това е
А за бакалаври тоги без шалче, а за магистри тоги със шалче.

4.   В всяко училище и различно.

5.   Номер 1, Защо пък колегите ти да не са си намерили работа като са се явили на дипломирането си. Ти си абсолютен сноб и самохвалко без покритие... за жалост.