Споделена история от Образование

Искам да уча в Турция!
Здравейте, ще съм ви благодарна за мнения по моя, , проблем". Тийнейджърка съм и искам да уча в университет в чужбина след като завърша. Отдавна съм си избрала специалност, но от скоро си избрах страната, в която искам да продължа образованието си и това е Турция. Знаете ли системата за кандидатстване там като цяло каква е, защото не съм много добре запозната, а и не знам към кого да се обърна за информация. Някой от вас да е бил в Турция, или да има познати, които са живели или учили там? Знам, че трябва сертификат за Английски език, всъщност бях чела някъде че лекциите в някой тамушни университети са на английски.. Та това е общо взето и благодаря предварително :)

Коментари

51-57 от 57

56.   В германските университети се влиза много лесно . Има толкова много университети там . Даже не ти трябва висока диплома . Повярвай ми,ако вашите имат пари ,върви да учиш там .

57.   в Турция университети са открити още през 1400г., в този период нашите университети къде бяха, а студенти имаше ли? "Студентите" бяха с цървули и пасяха овце по пасищата. Просто някой хора си нямат представа от университетите в Турция. В Турция университетите приливат Държавни и частни, някой хора са чели страшно много история, която е художествена литература да представи другия по неграмотен от себе си, за да не е България най-изостанала, както казах държавните датират още от 1400г., но още по-хубавото за студентите е, че ако не се класира в държавен университет, бала му е по нисък от необходимия изпращат го да учи в частен университет, като полувината такса се заплаща от държавата, останалата от студента, за огромна разлика от българските университети. В България идват да учат студенти от Турция, които са бедни нямат възможност да плащат образованието си в Турските университети, богатите турски студенти ходят в европейските университети, средната класа ходи в руските университети, а бедните в българските университети. Смятай, щом тълпата в България тези студенти ги има за богаташи на какво ниво сме от Турция и затова даже родните ни университетите вдигат таксите си да забогатеят от турските бедни студенти. В Турция дипломите от България не се признават, е смятайте тогава колко сме европейци. Вдигаме самочувствието си само пред нас си, а на вън никой не ни има за нищо, защото сме си... Българските дипломи също не се признават в Европа, тълпата само си говори, чула че има подписан болонски договор, но какво представлява няма си представа. Преподаването в турските университети е на много, много по-високо ниво от българските университети и има качество на преподаване, всяка година между 2800 - 3200 студенти ходят да се обучават в Турция от Америка, Германия, Норвегия и някой др. държави, цифрата е на държава, а не обща. Просто в България можем да си мечтаем, и за качествено преподаване. За това е най лесно да плюем по по-силния, да го очерним, за да изплуваме ние на повърхността, като соматично болна нация. Но в Европа никой не ни бръсне за европейци, просто сме за тях, това което ние говорим за Турция, но Турция е уважавана държава от европейците. Що се отнася до пазара на недвижими имоти цените нямат изкуствен балон, а покачването е плавно с по 1, 3% на 18 месеца. Стандарт при недвижимите имоти на жилища минимална 130кв. м., а в България кукушкарници, 80 кв. м ооооо ние сме богати имаме голямо жилище. Банките в Турция са насочени да овладяват безработицата лихвен процент на кредит 1%, в България банките са насочени да овладяват инфлацията, лихвен процент на кредит 7-8%, преди четири години лихвен процент на кредит в Турция 0, 6%, в България 10 - 12% и все имаме инфлация и безработица огромна. Къде сме ние, къде са те разлика в светлини години. Не четете много история с художествена литература ставате соматично болни и изоставаме винаги последни. Някой турски изселници от началото на миналия век умишлено манипулират наши съграждани негативно срещу Турция, за да си развалим съседските отношения.

58.   Виждам, че много от участниците са комплексирани от ТУРЦИЯ.
Университетите в Турция датират още от 1400г. В България от коя година има университети? Умни студенти сте, вземете една статистика и вижте колко акредитирани университети има в България, колко акредитирани университети има в Турция.
Само Истанбул 18 мил. град 20 пъти колкото БЪЛГАРИЯ и тук има по-вече университети? ТОВА Е САМО КОМПЛЕКС. Всяка година в Турция се приемат студенти от държава между 2800-3200 кандидат студенти от Америка, Германия, Норвегия и др. Де тоз късмет и в родните ни университети. За да те приемат студент в Турция не ходиш на кандидат студентски изпит в университетите, а в агенция която е под шапката на МОН и никой не ти гледа високите оценки от село или то детето ще учи да му пишем високи оценки, щом искаш да бъдеш студент по три различни изпити от материала от 4 клас до 12 клас, защото те са по-прости от Българите и затова държат на знанията. Богатите Турци ходят да учат в Америка, Европа, средната класи Турци ходят да учат в Русия, бедните Турция в България и родните университети се радват, че трохите от масата на турчина обират, за стандарта на България това са много пари и за това таксите за Турските студенти се вдигат. Българина колкото и да се прави на образован, интилигентен винаги си остава клушар. Дипломите от България не се признават в Турция, какво като България е в Европа, дипломите от България не се признават в Европа. Какво значи подписана болонска конвенция, тълпата чула нещо, но същността не разбрала. В Турция НАЙ-МАЛКАТА квадратура на жилищните имоти 130кв. м, а в България НАЙ-ГОЛЯМАТА квадратура 80 кв. м кукушкарници. БАНКИТЕ в ТУРЦИЯ са насочени да овладяват безработицата, лихвен % на кредита 1%, в БЪЛГАРИЯ БАНКИТЕ са насочени да овладяват инфлацията лихвен % на кредита 7-8% и все инфлация, а безработица огромна, защото сме ВЕЛИКИ. Качество на преподаване в Български университети "0" няма никой. От агенцията за трансплантация ходели докторите с пациентите в Турция, за да специализират, че като имало друг път подобен случай в България да знаели как се лекува. Защо в България лекарите не знаят, ЗАЩОТО СА ПО-ВЕЛИК от ТУРСКИТЕ ходят да се учат от Турските лекари. СМЕШКОВЦИ. Не четете много история с художествена литература, че ставате соматично болни.

61.   За тези тук, дето са много образовани, да знаете, че се пише образОвание, от образОвам се, а образУвание е, нещо да ти се е образувало, например в главата - мозък. Колкото до Турция, личните ми впечатления от пребиваването ми там и от приятели, колеги, които познавам от тази държава са - положителни. Не забравяйте колко много хора отиват да се лекуват там и успяват да се преборят с различни здравословни проблеми, въпреки че тук у нас надежда не са им дали. Познавам и деца, които например са били с нисък процент зрение и в Турция имат голямо подобрение и зрение около 90 процента. Колкото до студентите, които идват от другите страни, включително и Турция, ами идват тук и ги приемат, защото нашите университети имат изгода, чуждите студенти плащат по-високи такси, направете справка, колко плаща български студент и колко и в каква валута чуждестранен. Всъщност, който иска да учи и да се развива го прави независимо от това в коя страна и университет е. А негативи има навсякъде, идеално няма никъде. Голяма част от коментарите се базират на омраза и са неверни. Имам колежка, която работи в Истанбул и като видя какви неща правят, в каква обстановка, ние тук можем само да си мечтаем за същите условия. А уважението към хората от нашата специалност в Турция и на космическо ниво, за разлика от нашата мила Родина. И на срещи с колеги в Гърция и Турция съм била. В Турция на границата, като разбраха какви сме и веднага казаха, пуснете ги да минат, поздравиха ни и си личеше уважението. И само още нещо да спомена, че може да се кандидатства за стипендии, а който не знае турски език има курс, за да постигне ниво C1 и ако успее да се справи след 8 месеца, и го одобрят за стипендия, всичко ще е наред. https://turkiyeburslari.gov.tr/en/page/current-students/turkish-language-education

63.   Искам само да кажа, че повечето които кака да го кажа хулят образованието в Турция не са запознати напълно, защото последните години исключиъелно много чужденци се втурват да учат в Турция, някои от университетите в Анкара и Истанбул се класират в класаци за най-добри университети и дори Босворският университет е серд 100те най-добри университети в света. И ми е интересно защо когато някои е изявил желание да учи или живее в Турция веднага казвате че е заради сериали те. Мои много близки приятели учат живеят и работят в Турция и са исключително доволни. Незнам защо цялото мнение трябва да се гради на исторята от тогава са се сменили не малко поколения, също така когато съм ходила на гости там Турците имат угромно уважение към Българите. Моля ви за мислете се преди да пишете нещо, защото аз от толкова много коментари съм видяла 1-2 коментара които да я поткепят. Засрамете се малко и имайте малко уважение към момичето. ❤️

64.   Отиде 3 пъти на екскурзия, изгледа 10 сериала и вече си мислиш, чр знаеш какъв е животът в Турция, нали?
Каквого и да е новото на образованието им, взе ли презвид, че освен, че ще учиш, ще живееш там?
А проучили дали дипломите им се признават в ЕС?
Не, нали.
Приятелка на приятелка, учила там и била доволна и сега хайде и аз.
И после, ама аз имам диплома, за висшУ, защо не ме взимат на работа?
То ученето в чужбина не е като да си избереш обувки от мола.
Не става само с чух от един приятел и гледане на сериали.
А за неща като квартири, такси, пари за живот, помисли ли? Колкото и да е евтино, пак са си разжоди.
Абе, деца, уж сте пълнолетни, пък мислите като 10 годишни!

65.   64, а ти като си толквоа умен, защо не погледна, че темата е от преди 9 г.?

51-57 от 57