Споделена история от Образование

Несправедливо оценяване
Здравейте мили читатели на този сайт!Във вторник (12.03.) ме изпитаха по разказвателен предмет.Попитаха ме два въпроса.Можах да отговоря само на единия и ми писаха тройка.По принцип мисля, че трябва да се зададат три въпроса на устно изпитване.Не съм много сигурна, затова моля някой, който разбира да ми каже.Ако действително трябва да се зададат три въпроса, какво мога да направя за да променя оценката?

Благодаря ! :)

Лорена <3

Коментари

1.   По добре не се рови за старата оценка, а искай, да те изпитат за нова, да поправиш тройката.

2.   Не знам да има такова правило за задаване на 3 въпроса. А относно оценката - зависи от доста фактори - до колко ти е верен и пълен отговора (според учителя), в какво настроение е учителя, гладен ли е, жаден ли е, топло ли му е и т. н. Един съвет от мен - бори се за справедливост винаги (не стой да чакаш като повече хора, няма да дойде влака). Но ако наистина считаш, че имаш право. Ако си се представила зле - сори. Учи за другия път. И още един съвет - ме очаквай особена справедливост от живота. Ако отидеш в университет ще видиш такива неща, че няма да ти се вярва, ама айде да не плаша от сега. Но не си в университет и е по-лесно - говори с учителката, оправи си оценката и това е. В даскало, стига желание да имаш, може да завършиш с пълно 6 и без да си най-умния.

3.   Ако беше студентка щеше да имаш ДВОЙКА. Как стоят нещата в университетите- трябва да пишеш по два въпроса, ако пишеш по единия получаваш двойка, ако пишеш по двата въпроса имаш шанс за 3 и повече в зависимост дали това, което си написал ще се хареса на преподавателя, и това за настроенията също важи, а ако е проклет дядо или бабка, тогава дупе да ни е яко на всички.
Оценката ти ми се струва справедлива, какви са тези три въпроса? Всеки учител сам решава колко въпроса да зададе, но дали ще са 2, 3 или 5 щом не си отговорил на един оценката ти пада надолу. Ти може да се оценяваш и за 4, но след като си изгърмяла на втория въпрос какъв съвет да ти дадем? И ако въпросът на който не си отговорила е бил по-трудния, то оценката си е реална и няма повод за сърдене. За оценяване мога да пиша много, но не ми се занимава. :) В крайна сметка е важна крайната оценка.

4.   Благодаря на всички :)!

Авторката

5.   А какво ще кажеш за оценка 5.43 или правилно решен тест само ненанесени отговорите в таблица и затова се пише 5. Няма какво да кажа- обаче това за мен си е ако не заяждане, то някакво механично мислене и не мога да се съглася, че това са педагози. Защото педагозите създават личности, а не безгрешни роботи. При тоталитаризма хората трябваше да бъдат безгрешни, но безгрешното е противопоказно на развитието. Абе българска работа! Безгрешни ХОРА НЯМА, но в бг. училището безгреността се цени високо.

6.   Ако единия от въпросите е съдържал материал, който сте учили 2 месеца, то е нормално да не очакваш висока оценка. Не знам за правилото за 3 въпроса, но средно-аритметично 2 въпроса, отговаряш на 1... половин отговор= 6 на половина.

7.   Къде го измисли това за трите въпроса? Няма такова правило! Напротив, даже на повечето изпити въпросът е един! И ако знаеш, добре, ако не... получаваш си двойката. Ама има и такива с 2 въпроса и там е по-лесно. Така, че радвай се, че не е две, че има по-взискателни учители, които като не знаеш нищо по единия въпрос, напрово ти врътват двойката. За това сега вместо да се жалваш си сядаш на... буквието, започваш да учиш и следващия път питаш учителя как може да си оправиш оценката, т. е. кога ще те изпита пак. И гледаш тоя път да знаеш, че ако и втория път се колебаеш вече става сложно. Успех!