Споделена история от Образование

Съвет за един изпит
Здравейте, след няколко седмици ми предстоят 2 изпита в Софийския университет по български и история. Знам, че изпитите са едни от най- трудните в страната и искам да помоля хората, които са минали вече по този път, да ми дадат някакви съвети. Какъв формат да следвам, горе долу по колко страници изписахте вие на изпита (знам, че това е твърде относително, но все пак ще ми помогне), стига ли времето, да "разтягам ли локуми" и всякакви други съвети за изпитите биха ми били изключително полезни. Горе долу какви оценки са ми необходими за да се чувствам спокоен (за специалност право, но мисля че разбрахте). Учителите дават различни съвети, но голяма част от тях ми се струват почти невъзможни за изпълнение, затова бих се радвал някой да сподели опита и наблюденията си.
Благодаря ви предварително и се надявам темата да бъде публикувана, защото ще бъде полезна за много кандидатстващи.

Коментари

1.   Моят съвет е да влезеш във форума на Софийски университет. Аз кандидатствам с други изпити в същата институция и не съм чела за тези по български и история, но съм 100% убедена, че ще намериш всякаква информация. Има специален подфорум "КСК", в който ще намериш каквото ти е необходимо. От това какви теми са се падали до истории на велики кандидат-студенти за протичането на техните изпити.
В този раздел пишат или настоящи кандидат-студенти или вече минали по този път хора, което ти дава някакъв ориентир.
Друг съвет не мога да ти дам.
Успех! :)

2.   Само искам да те успокоя, че на предварителните много режат оценки. Като цяло, оценяването по български е по-проблемно. Една приятелка изкара 5. 80 по история, но само 3. 25 по БЕЛ и не успя с правото. Аз също получих ниски оценки по БЕЛ, но мен матурата ме спаси (за твоите цели няма да успее... )На предварителния миналата година, на "Железния светилник" бях ужасно разочарована, защото дадох всичко от себе си, а имах 4.