Споделена история от Образование

Подготовка за САЕ - къде е по-добре?
Здравейте.
Реших да изкарам сертификатът на Кеймбридж за владеене на английски, но много се чудя къде да се запиша на курс. В Британския съвет или в Британика?

Ходила съм в Британския като ученичка и не останах доволна - преподавателите са англичани и това е огромен плюс, но помня че някак си обучението не вървеше. Със самоподготовка впоследствие взех IELTS, но това е сертификат, чийто изпит не включва граматическа част, докато при САЕ граматиката е ключова, а за нея ми трябва добър преподавател.

За Британика съм чувала доста добри мнения, но нямам конкретни наблюдения.

Бих била благодарна да чуя съветите на хора, изкарали успешно изпита и най-вече коя школа е по-добра?

Коментари

1.   Аз го изкарах успешно с B, но учих в езикова гимназия и не съм ходила допълнително на уроци.
Мои съученици бяха доста доволни от Британския съвет, тъй като именно те са тези, които организират изпита и знаят точно как се оценява и какво е правилно да казваш, и как е правилно да се държиш(за устната част става дума). За Британика нямам никаква информация, но си мисля, че ако ти полагаш нужните усилия всеки може да те подготви добре. Познавам хора, посещавали училища като Фарос и Логос и изкарали А на CAE и CPE.

2.   Аз съм доволна от Британика. Там се подготвях за CAE, но това беше преди доста година - минаха едно 5-6 години от тогава. Ако са задържали нивото, няма да съжаляваш.
Ана

3.   УЧИЛИЩА ФАРОС МУ Е МАЙКАТА!!!
Дават страшна подготовка! И разбира се, трябва да имаш желание... ;)))
ФАРОС!!!

4.   Още един глас в полза на "Фарос". Която й школа да избереш - успех!!!