Споделена история от Образование

Как да кандидатствам в Черноризец Храбър?
Нямам близки, които мога да попитам, а много искам да кандидатствам, така че моля Ви за помощ!

Най-важния въпрос: Трябва ли от сега да се запиша или всичко става, когато си получа дипломата?

Бихте ли могли да ми дадете малко информация? Имам няколко въпроса.
- Има ли изпит или се влиза само с дипломата? Или и двете се гледат? Става въпрос за "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред(бакалавър). "

- Аз ще се явя на зрелостен изпит по български език и литература и английски език (май месец). Какъв бал трябва да имам за да вляза?
И мога ли, ако не успея да вляза сега точно в тази специалност, другата година да се преместя?

Коментари

1.   Не ти трябва там!!

2.   здравей, пиша ти, защото си на път да направиш сериозна грешка. такааа.... аз завърших тази специалност тази година, предстоят ми държавните изпити и се дипломирам, но с тази диплома съм за никъде. бях прекъснала за 5 години и загубих студентските си права и когато трябваше да държа отново кандидат-студентски изпит ме бяха посъветвали да се прехвърля в специалност право. не направих това и много съжалявам. така и така само право се учи, а накрая с тази диплома наникъде. сега трябва да завърша магистратура право за да се реализирам някъде. аз учих задочно и семестъра е 1000 лв. не записваи тази специалност. запиши си право-по-добре ще ти е. и все пак ако не размислиш и запишеш там-обади ми се. поне ще ти дам материали за лочти всички изпити. късмет

3.   ооо, забравих да ти кажа че изпита беше есе на обществено-значима тема. нищо особенно, дори елементарно според мен

4.   Авторката: Би ли се обосновал №1? Защо мислиш така? Опит или си чул от приятели?
И все пак въпросите си остават.. ще съм благодарна някой да ми отговори.

5.   Защо си решила точно там да учиш? Чувала съм, че е доста скъпичък.. Според мен Икономическия е 100 пъти по-добър избор (за Варна говорим, нали? ).

6.   Ауу ужасс!!! По-добре кандидатствай в Симеоново. Свободният е пълен боклук!

7.   Здравей авторе!

И аз мисля да записвам във ВСУ, само, че във филиала в Смолян специалност информатика. И мен ме мъчи мисълта дали да записвам там понеже има доста лоша слава останала от едно време, но си има и доста предимства като например: Обучение на две скорости, разсрочено плащане на семестъра. по-добра материална база и среда за стажове!
Пожелавам ти късмет и дано вземеш правилното решение!

Рогат!

8.   И като завърши право и направо ще
се изстреля към някой съд.. за работа, де. :D
Толкова студенти завършиха право, че има излишък даже, 5 години не знам дали ти се учи тази не лека материя. :) За икономисти същото, много дипломирани- никаква реализация без стаж.
Изобщо изборът ти е ограничен откъм специалности, защото нашата Бг каквото и да завършиш нямаш реализация/ с малки изключения/ или има, но е супер малко пари.

Относно въпросите си питай в сайта им, тук едва ли някой ще знае баловете за твоето желание и т. н даже твоите конкуренти вече са се запознали покрай форума им най-вероятно. :)

9.   Учила съм в държавен университет - завърших редовно. След това избрах ВСУ - задочно. 4 курс съм, доволна съм от университета. Базата е добра и не предлагат това, което предлагат останалите държавни у-тети да учиш по мухлясали учебници в мухлива сграда. Учи се по нови учебници, в библиотеката има всичко необходимо. И все пак знанията не идват само от университета, а и от това как допълнително четем и се развиваме...
Според мен посети университета, отиди лично до там и се увери сам/а. Успех!

10.   аз завърших там, влязох с есе на тема демокрацията.
в моята специалност това беше изискването, успех не се гледаше.
говоря за преди 10 години, когато свободния се развиваше, сега вече е съвсем друго.
университета е супер, но таксите са доста високи,
аз останах обаче доволен.
свободния в момента е университет на ниво, с акредитирани специалности, не както беше 90-те.
има преподаватели от софийския, и от други университети,
така, че разликата в обучението не е толкова голяма колкото някои казват.
единствения минус за мен бяха таксите, но ако имаш пари това няма да ти е проблем.
според мен няма да направиш грешка ако кандидатстваш там.