Споделена история от Образование

Страх ме е от матурите
Мисля че няма да се справя, а ако не се справя родителите ми ще ме сварят и обезкостят затова ви пиша как да преодолея скапания страх. Брат ми учи в УНСС и не знам как е успял и леко му завиждам. Дори не знам защо пиша тук но ми поолекна малко ще чакам коментар

Коментари

1.   Когато аз завършвах преди години също изпитвах ужас от матурите:) Спомням си, че изпитвха някакъв огромен страх от това, че ще бъда единственото дете, което няма да се справи. представях си как другите ще ми се присмиват и кака майка ми ще се срамува от мен...
Но познай колко от тези страхове се оправдаха? Нито един!
Седнах си на г*за, научих всичкия материал, справих се почти отлично с матурите, приеха ме в университет и сега си спомням за тези си страхове с усмивка:)
Така, че постарай се и ти и усилията ти ще бъдат възнаградени! :)
Успех!

2.   както ти е написал 1, начинът е прост: сядаш си на д..то и учиш. това е:-)

3.   Точно този страх, както казва и №1, може да ти е огромен стимул да седнеш, наистина да учиш, да се постараеш и да се справиш отлично! Използвай го по възможно най-добрия начин - по рецептата на №1!

4.   Познато чувство - и аз преди 2 години се бях побъркала покрай тея матури. От страх преди тази по БЕЛ почти не спах. Ама на др ден като ни ги раздадоха и видях, че не е нещо кой знай какво и се успокоих и я минах като на сън. После преди английския пак умирах от страх даже още повече ама и там не беше толкова трудно. И сега преди изпити се панирам и доста от нещата дето ги знам ми излитат от главата ама какво да се прави. Успокой се и си учи и не го мисли толкова. И успех.
П. П: А по какво ще ти е втората матура?

5.   Нормално е. Този страх го има при всички, но някой го таят дълбоко в себе си, което не е много хубаво (донякъде). Остана има няма месец и нещо и това не трябва да те притеснява. Седни се подготви за матурите и когато си учила и подготвяла, дори полагала големи усилия и отидеш на изпита трябва да си спокоена и уверена. Да не се притесняваш за нищо е най-полезното нещо на целия изпит, защото когато човек е спокоен, той мисли доста по-правилно и така по един или друг начин помага на себе си (тоест да изкара по-висока оценка). Не се страхувай. Те първа ще се изправяш пред още сумати изпити докато завършиш висшото си образование. Успех на матурите ти желая :))