Споделена история от Образование

Фармация или Стоматология
Въпроса е в това, че окончателно съм се насочила към тези две специалности за кандидатстване след 12 клас. Принципно искам да стана зъболекар от много отдавна, но сякаш нямам смелост. Наскоро майка ми ми предложи фармация и на мен това доста ми харесва. Другата ми дилема е Варна, София или пък Пловдив? Като се има в предвид, че съм от Силистра. Имам време докато завърша, още две години, но просто исках да ви попитам вие какво мислите? Има ли тук някой фармацевт или зъболекар? Просто какво мислите?

Коментари

1.   И двете специалности са добри, важното е да те приемат изобщо, защото конкуренцията е много голяма.
За стоматологията - Варна. Имат най-добре оборудвания факултет, цяло подразделение за научни иследвания в областта на транспланите, а от това много се печели и има малко специалисти у нас.
И все пак фармацията предлага по-широк профил. Можеш да работиш и във фармацефтична компания, да си представител на такава, а и може да имаш своя аптека.
И едното, и другото са много желани специалности и конкуренцията е голяма.
И за двете специалности бих се концентрирала върху София, за стоматология Варна и София, а ПУ-то ще ми е резервата.

2.   Стоматология, още повече, че от отдавна си го искала, значи това ти е призванието. Бъди смела, няма страшно. Стоматологията е много добра и перспективна.

3.   Аз също съм пред такава дилема и казвам окончателно СТОМАТОЛОГИЯ

4.   Не съм запозната коя от двете специалности е по-добре платена в Бг, но със сигурност фармацията е по-приятна като работа. Мои приятели учат фармация, но в чужбина, и постоянно имат лабораторни, правят разни експерименти, както ми го описват, е интересно. Какво ти пречи да кандидатстваш и двете, така е най-разумно.
Но както казах, помисли си кое ще ти е по-приятно да го работиш, вярно е, че имаме нужда от всякакви специалисти и ни трябват зъболекари, но не си го представям като особено приятна професия да зяпаш зъбите на хората всеки ден. :D Но пък носи пари. Така че прецени кое ти е по-важно.