Споделена история от Образование

За кои професии ръстът има значение?
Знам, че минималния ръст за жени, които се изискват за да те приемат в полицейска школа е 160см. Аз съм доста по-ниска, но това не е от значение сега. Въпроса ми е, има ли още професии, според които има голямо значение ръстът на тялото? Например ако искам да уча за адвокат, изисква ли се да имаш определена височина и телосложение? Или ако избера хотелиерство? Има ли значение ръстът на тялото?

Коментари

1.   достатъчно е да се виждаш зад бюрото ако искаш да си рецепционистка :)
Иначе за повечето спортове има някакви ръстови изисквани, както и за манекенство.

2.   Първо, не ти знам годинките, но мисля, че ще порастнеш над 160 см.
Подобни изисквания може да има само във всякакви професии, свързани с национална сигурност да кажем, с нещо физическо - за стюардесите искат ръст, за да могат да свалят багажа на пътниците да кажем, за пилоти искат ръст и т. н.
За адвокатите дори не ти искат да можеш да ходиш, да виждаш и чуваш. Всички умствени професии нямат физически ограничения!
За хотелиерството си зависи от работодателя. Няма изискване за ръст, а за представителна външност - да е чист човек, обръснат, подстриган, да не е затлъстял - такива неща.

3.   За адвокат няма, а за хотелиерство предполагам, че ако си на рецепция или имаш друг вид пряк контакт с туристите, трябва просто да изглеждаш добре и нормално.

4.   нее, доста тъпи въпроси -, -

5.   Хахахахаха, ръст се изисква само за професиите в, които се вкарва физика, без мозък.

За професиите, с приложение на мозък, ограничения в телосложението НЯМА. :) /Освен, ако не си 60 см/

6.   За стюардеса, за пилот от формула едно, за баскетболист. Въобще професии които няма как да работиш цял живот.

7.   С такива въпроси явно не покриваш изискванията нито за професиите изискващи физически данни, нито за интелектуалните.

9.   Ръст съм чувала да се изисква само за спортисти, пилоти (военни) и стюардеси. За всичко друго, свързано с умствена дейност, размерът няма значение.