Споделена история от Образование

Не мога да се примиря
Здравейте, преди няколко дена получих 4 по предмета логика и съм много разочарован от себе си, защото така няма да завърша годината със 6 по този предмет. Искам да се явя на повишителен, но имам няколко въпроси относно това като:кога се провежда такъв изпит, безплатен ли е, кога ще трябва да говоря с учителката по този въпрос, понеже края на годината е след 2 месеца, как се провежда и какво представлява един такъв изпит. Давайте ми всякаква информация по въпроса. Предварително ви благодаря.

Коментари

1.   Обърни се към съответния учител. Иначе, спри с това бележкарстване. Ако си имал първи срок по Психология 6, сега 4, ще остнеш с 5 за годината. ГОЛЯМА РАБОТА. Гледай си лятната ваканция, защото догодина ти е по-важна и трябва да си починеш

2.   АААААА БЕЗ ТАКИВА, ТРЯБВА ДА ИМАМ 6. Първи срок по психология имам 5, а по логика няма да имаме срочна оценка. Не искам да съм с пет. Давайте информация за изпита, моля ви.

3.   Здравей, аз съм се явявала на такъв изпит за повишаване на оценка по математика. Завърших средно образование през 2003г. Тогава беше така, че се явяваш на изпита след края на годината заедно с тези които са на поправителен изпит. Спомням си добре, че имах право няколко часа консултации със съотватния преподавател. Не бяха задължителни, но отново с учениците които бяха с двойки за годината, а изпита беше към средата на юни месец. От оценка 4 за двата срока и съответно за годината, аз изкарах 6. Но сега незнам дали още е така, все пак са минали 10 години. Аз те съветвам да го минеш този изпит щом ти е важна оценката. Надявам се да съм била полезна и успех

4.   Благодаря, номер 2. А някой знае ли дали и сега е така?

5.   Говори с учителя си. Едва ли някой може да ти обясни по-добре как да си повишиш оценката.

Иначе за разлика от теб, аз напълно подкрепям номер 1!
5 е една много добра оценка, за която много ученици биха ти завидяли, не бъди перфектционист :)

6.   хахахаха, как може да си такова бележкарче само ми кажи?
Аз съм завършил гимназия с успех 5, 93 и какво от това? Да не би на някой да му пука?
В момента уча висше и даже не знам каде ми е дипломата от училище...