Споделена история от Образование

Ниски оценките - помогнете :(
Извинете ако има правописни грешки, но е много важно!
Момиче на 14 съм, 7 клас съм! Първия срок в у-ще всичко беше наред завърших с:
Математика-3
Бел-5
Физика-3
История-6
География-4
Химия-4
Биология-3
----------------------------------------------------------------------
Сега съм още по-зле от преди :( Няма да вляза в гимназията която искам и тва е ;( Сега по 4 предмета сме правили 4 теста и най-високата ми оценка за 4-те теста е 3-ка ;( ;( Какво да правя, след 2 месеца свършваме даскало и излизаме във ваканция, но аз не я усещам, ще си вляза в кварталното училище в ромската махала в някое село и тва е ;( ;( ;( ;( ;((((((( как да кажа на наще като и 4 не мога да вържа не съм добра по никой предмет освен по ИТ там съм най-добра, но с тея 3-ки и 2-ки едва ли ще вляза някъде освен ромската гимназия в някое село. Загубих апетита си не съм спала от 1 седмица и мисля само за оценките помогнетеееееееее ;( ;( ;( ;(

Коментари

1.   Ами вашите трябва да знаят за проблема и явно не им дреме. Но и защо да им дреме - то от теб си зависи всичко и си е за теб. Не вярвам да идваш от семейство на професори. И все пак - изпуснали са те, трябваше да те пратят на частни уроци и да те стегнат да учиш. Вече е късно за каквото и да е било. От 7 клас няма как да влезнеш. Имаш шанс в 8 клас да се постараеш и да влезнеш поне в добра професионална гимназия, защото с тези оценки - правилно, само в ромската махала!
Не на всеки му върви ученето, но може би с малко труд би постигнал/а поне 4. 5 като средна оценка, под 4 всичко е мног-много зле. Търси да научиш поне добра професия, защото не си много за учене. Споко, и такива хора има - трябват и келнери, продавачки и така нататък.

2.   Как да ти помогнем да седнем да учим вместо теб ли? Прати тестовете ще ги решим, но това не решава твоят проблем МЪРЗЕЛА.
Всичко, което го има в тестовете го пише в учебниците, просто сядяш и четеш. Няма да ти помогнат и частни уроци, когато не искаш да учиш и пет частни учителя да ти наемат пак няма да стане. Единственото което ти помага е сядаш и четеш с мерак за знание.
Ако трудно помниш и разбираш с четене има един сайт с клипчета с уроците http://ucha. se/ сядаш и гледаш клипчетата, като почваш поне от началото на 7 клас, като ако има нещо неясно се връщаш и в пети клас, ако трябва гледаш клипчетата и за пети клас. Помагат доста тези клипчета, много ученици си повишиха успеха с две едниници, благодарение на тях.

3.   Всичко, което пише в коментар номер 1 е една пълна глупост и нереална помия.
В хубава гимназия съвсем не е трудно да те приемат с тройки, така че не губи надежда.
Преди 5 години ме приеха в елитна национална гимназия, а оценките ми както на изпитите, така и от дипломата ми бяха тройки и четворки.
А тогава, уж, беше много по-трудно приемането от сега!
Успехът от основното и висшето образование въобще не определя умствените качества на човека, камо ли бъдещата ти реализация.
Има отличници, които са просяци.
Има хиляди известни и велики личности, които са били тройкаджии.
Университета вече е друго.

4.   Проблема ти е, че не знаеш кога и как да учиш! Деня преди теста сядаш и искаш да запомниш всичко, нали? Е това няма да стане! Ще ти кажа как го правех аз когато бях в у-ще. Много е лесно! ПРИСЪСТВАШ И ВНИМАВАШ ВЪВ АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ЧАСОВЕ! Това има няколко плюса:
1. Прави добро впечатление на учителите
2. Запомняш голяма част от информацията още на място и после е по-лесно.
3. Ако даден предмет не ти върви (както на мен физиката) учителят ще намери начин как да те поощри и да имаш добра оценка. Както споменах по-горе физиката ми е кошмар. Но взех активно участи в еко клуба на преподавателката, и тя ме освободи от тестовете и ги замени с презентации, което е мнооого по-лесно.
4. Имай в предвид, че започнеш ли да имаш високи оценки по един предмет, после по два, по три, накрая преподавателя по четвъртия ще е по-благосклонна да ти пише високи оценки, за да не ти разваля успеха.
Съвет: по трудните прредмети си изкарвай оценките в началото на срока, когато е по-малко материала и е по-лесно за научаване (бях така по химия, 3-4 шестици в началото и после не ме закача цял срок)
Втори съвет: отнасяй се с уважение към учителите!
Трети съвет: абсолютно забрави гримиране или фризиране или арзни глупости в час, разваля доброто впечатление. Ако повреме на часа са ви пуснали по-свободно, си запълвай времето по-друг начин.
Четвърти съвет: сядай на предните чинове! Така показваш заинтересованост, а и всички несилни ученици седят назад =)
Това, което ти казвам работи, когато си се сетил/а навреме. Сега е малко късно, но вече ще знаеш как се прави :)

П. С. Догодина ще кажеш дали работи, когато (ако) се получи ми дължиш едно виртуално кафе!
Белатрикс

5.   Номер 4, вярно, ама аз съм отличник и сядам на предпоследния чин, а най-тъпите и говорещи са на първите, само има едно изключение там. Незнам, може да помогне! Ама аз имам проблем по Български език! Имам само 1 6-ца и 3 5-ци! Най-важното нещо са първите няколко месеца, 2-3 на годината! Ако тогава имаш 6 и 5 и внимаваш и не бърбориш дори да си 4 може да ти напишат 6! И защо в селско, циганско у-ще? В 7 клас доколкото знам има изпити... тях ги вземи със 4, 5! Сега си 3. Учиш имаш 4! После учиш много и пак много и имаш 5! Госпожата ни както казва, , Неможем ние учителите да ви го налеем знанието с фуния, трябва да учите! "И има разлика между оценка и интелигентност! Пожелавам ти успех

6.   Всичко е до човека, номер 5 (или може би класът ти е бил странен)! И аз бях отличник в училище, но винаги съм седял на първия чин и не съм се интересувал от подобни теории за това кой къде трябвало да седи. Така че твоето е по-скоро изключение, а не правило. :)

Авторке, яж много риба! Току-виж поумнееш много и като резултат успехът ти успее да се повиши. На тези години мозъкът ти още се развива. И намали времето за гледане на природата, магазините, телевизора, момчетата и всичко, което те разсейва от ученето. Не можеш да учиш добре, докато мозъкът ти е зает с нещо друго! Успокой се, защото стресът не ти помага да се представяш по-добре! Очевидно ти се самонавиваш допълнително и така усложняваш още повече ситуацията. :)

7.   Не мога да повярвам! "Първият срок всичко беше наред", пък си завършила с 3, 4! Ба*ти "наред"а :х