Споделена история от Образование

ЕГ Пловдив
Здравейте! Първо много се извинявам, че пускам тема за нещо, което бих могла да намеря в интернет. Работата е там, че търсих наистина много понеже се интересувам, но не успях да намеря това от което имам нужда. Ще започна с това, че както може би се вижда от темата въпросите ми са конкретно към тази гимназия и много ще се радвам някой неин възпитаник да ми разясни как стоят нещата. Не искам да звуча надуто, но съм прилежна ученичка. Старая се много за да изкарвам добри оценки и да уча. Шести клас съм и догодина ще кандидатствам и може би съм обзета от идеята да ме приемат точно в това училище. Въпросите са ми както конкретно към гимназията, така и към процеса на кандидатстване в нея по принцип. Въпросите ми са следните:
-Как оценявате изпитите и трудно ли е да се изкара този "грандиозен" бал за прием- 33? Също така какви оценки трябва да се изкарат на матурите специално за прием в английската с английски? А и при кандидатстването годишната оценка като цяло ли се зима или само тези по математика и български?
-Специално за гимназията много бих се радвала ако някой ми разкаже впечатленията си от нея, как стоят нещата там и ученето на колко високо ниво е? Също така ако е възможно да напише и някоя дума за учениците и учителите... xD
Предварително мерси ужасно много особено на тези (ако има такива) които ще ми разяснят нещата.
Съжалявам за изгубеното време :)

Коментари

1.   За да влезеш с английски трябва да изкараш на матурите високи оценки (може би над 5 и по двете). Всяка година бала е различен и за английски е най-висок. Взимат се оценките само по български и математика и е препоръчително да имаш шестици и по двете.
За гимназията мога да кажа, че е много добра и в нея ще научиш езика перфектно. Приготви се за много учене, не е лесно, но си заслужава.

2.   ЕГ "Пловдив" от няколко години не е най-елитната гимназия на Пловдив. Всичи отлични ученици вече отиват да учат в ЕГ "Иван Вазов" - училище с традици, високо качество на обучението и приятна атмосфера, която в Английската гимназия вече липсва. Родители, не се лъжете да записвате децата си в ЕГ "Пловдив" - това би било една голяма грешка.

3.   Мерси! Честно казано очаквах повече мнения хД Аз също клоня към руската вече- там се учи много повече, а и четох че английската е с стара слава от преди 7 години, котато е била добра училище. Въпреки това ще се радвам на още мнения :)
Авторката

4.   Всъщност руската не е по-елитна. Можеш да видиш резултатите от зрелостните изпити - английската е на 4 място в цяла България, а руската изобщо я няма in top 10! Можеш също да провериш в РИО Пловдив за статистиката за матурите тази година - в ЕГ Пловдив влизат учениците с по-висок бал! Не не е трудно да се изкара 33 бал! Аз влизам тази година с 34. 024 и мога да ти кажа, че не ми се наложи много учене. В средата на годината ходих на около 10 частни урока. Седмица преди матурите ходих на още 2 - по 2 часа, но при по-голям професионалист. Резултатите са на лице. В руската се учат 3 езика, но това не значи, че като ги учиш и ще ги знаеш! Научаваш само първия! При това задължителвото изучаване на руски език е голям недостатък. Избери английската - отзивите са невероятни. Едни познати ходиха на частни уроци при директора на математическата и дори той им е казал да се запишат в ЕГ Пловдив. Прави си сметката. А за ученето - зависи от паралелката и при кой даскал ще се паднеш. Направи правилния избор - чакаме те. Поздрави!

5.   Мерси номер 4. Може ли само да попитам с какво влезе- английски или немски? Казвам се Ива между другото. Ще се радвам да се видим догодина.
П. с: Извинявам се са правописните грешки.
Авторката.

6.   4: Моля. Влязох с Английски език, тъй като немският ми е крайно непознат и не искам да се впускам в безмислени приключения с назубрянето на труден език за има-няма 9 месеца и на следващата година да уча 2 предмета на този език. Наистина смятам, че немският език отваря много врати - в Германия винаги се е търсела работна ръка и много българи отиват там на гурбет. Ако желаеш да учиш с този език трябва или да ти е страшно интересен и приятен за да учиш с удоволствие, или трябва да ходиш на допълнителни уроци по немски. Иначе аз знам да броя от 1 до 10 на немски и някои лесни думички като 'НЕ', благодарение на песните на Rammstein, които нямат много смисъл, всъщност, но са яки. Аз се казвам Ася, надявам се да се видим, ако се запишеш в Английската. Помисли ли за общежитие? Ще ти е от полза. Лек ден! :)

8.   Аз също тази година съм 6-ти клас и искам точно в тази гимназия да ме приемат догодина. Това е мечтата ми :)
Аз също имам въпрос: трябва ли да карам допълнителна матура по английски, за да влезна в тази гимназия? Знам, че може би за вас този въпрос е тъп, но все пак се интересувам. Аз искам да карам, но просто искам да знам дали е задължително, за да влезна във въпросната гимназия. Благодаря ви предварително :))

9.   Към номер 8; Не, не трябва. Балът се образува от 2х оценката по БЕЛ и 2х оценката по мат, плюс оценките по БЕЛ и мат от удостоверението за завършен 7 клас. :) - единствено тези са задължителните критерии за прием във всяка една езикова гимназия, която се намира на територията на страната ни.

10.   с колко се влиза в момента?

11.   Номер 10 там тази година се влиза лесно, ако искаш да влезеш с немски ти трябва поне 32. 200 бал, което ниско, имайки предвид, че миналите години балът е бил много по-висок, а за английски не знам точно, но е по-нисък от този с немския. Извинявам се предварително, ако съм допуснала правописна или пунктуационна грешка. Надявам се да съм ти била полезна :)

12.   Не смятате ли, че в руската държат учениците просто, за да им запълват деня особено в 8 клас с тези толкова много СИП- ове и от цялото стоене няма смисъл? Чудя се и за атмосферата в английската, толкова ли е лоша?