Споделена история от Образование

Гръцки език
Здравейте,

Мъж към 30-те съм, владея добре английски език и малко испански. Искам да живея в България и се чудя дали да не се насоча към изучаването на гръцки език, имам си работа и семейство, но искам да имам повече възможности. Споделете дали е добра идея, струва ми се, че в България гръцкият е актуален - има много гръцки проекти и фирми, кажете ако имате опит в ученето на гръцки или работа в гръцки фирми...

Коментари

1.   Не знам, в коя планета си живял до сега, но гръцкият в момента не е актуален никъде. В България се търсят хора с английски, немски, руски език, но най-вече се търсят специалисти - инжинери, информатици, механици, майстори, специалисти и ХОРА С ОБРАЗОВАНИЕ. Езикът сам по себе си е хубаво нещо, но не ти върши работа. Моята братовчедка знае перфектно гръцки (това е учила) и не го използва изобщо в работата си. Събуди се - Гърция е на дъното, а езикът на бизнеса е английският. Руски, немски и всеки следващ са предимство, но гръцкият си е чиста проба губене на време, ако не се кефиш на музика, култура и това ти е вид хоби да кажем.

2.   Към №1 от Автора

Не съм съгласен с теб за всичко. Аз имам магистратура и не ми е проблем образованието, не очаквам с един гръцки кариерата ми да стигне върхове, английския го знам добре. Гърция е на дъното според медийте, по - добре са от нас, а държавата вложила в България най - много миналата година се твърди, че е Гърция. По принцип винаги ще имаш бизнес отношения с гранична държава.

Съгласен съм за най - търсените езици в България, може да си променя решениято за гръцкия. Много си прав за търсените професии.

3.   Авторе, ами учи гръцки и ще видим, дали ще си намериш работа с това.
Аз живея на 50 км от границата с гърция и много добре си знаем ние нашите хора - в моят град сума ти хора знаят гръцки между другото - работа ТРЪНКИ.
Може официално и марсианците да са си заровили парите у нас, но от грък келепир не чакай - дори да са вкарали някакви пари, това са си пари в техните банки у нас, за да избягат от данъци, одържавяване в родината си. Колко работни места са открили. НИКОЛКО. Гърците не разбират от работни места. Те разбират от финансови далаверки, банки, далаверки, но и там дори се говори английски, а в Северна Гърция пък живеят българо говорящи „гърци“, които направо с български език си идват у нас, за да правят гешефти. Гръцки не ти трябва. Поне 10 човека познавам с перфектен и не работят с него, но си е готин език, спор няма.