Споделена история от Образование

Ще ме остави ли на поправителен?
Здравейте, останаха 2 седмици докато свърша 7 клас. Притеснявам се, че класната по химия се закани, че който има 2-ка на НВО 7 клас (1 точка не ми стигна до 3 :@), ще му остави директно 2-ка за годината. До момента оценките ми са 2, 3, 2 (плюс НВО) и надеждата ми е да ме изпита и да ми пише една мършава 3-ка. Доста от съучениците ми говорят всеки ден, че учителите в 7 клас само заплашват и се правят на строги, а всъщност не оставят на поправителен изпит. Вие какво мислите? Има ли шанс да ме остави на поправителен изпит

Коментари

1.   Просто си научи нещата. Химията не толкова сложна, ако я схванеш. Ние не сме пророци.

2.   Отивай на поправката и изкарай 6. Стискам палци.

3.   Ами не искам да те обезкуражавам, но е доста вероятно да те остави. Ако беше само двойката от изпита едва ли би ти направила такъв проблем ама при положение, че имаш двойки и през срока не е на добре. Ама седми клас химията не е толкова трудна, седни поучи малко, поне основните неща и ще се оправиш. Късмет и дано ти се размине:)

4.   Не знам, зависи от училището. Ако е някое, където не е толкова строго всичко, наистина има вероятност само да заплашват, но ако трябва говори с госпожата да те изпита и да ти пише поне 3.

5.   Вместо да задаваш тъпи въпроси по сайтовете, седни и учи. Първо, никой не чете мислите на учителката ти, всякакви ги има. Второ, замисли се за мършавата тройка. Какво си правил/а цяла година, защо чак сега си се загрижил/а за тези оценки? За това ли ти е, за една тройка, да избуташ годината? Седми клас си, от това, което ще направиш сега, до голяма степен зависи образованието, а оттам и животът ти... Съжалявам, че го казвам, но е така... :(

6.   След като си надрънкал двойките през целия срок, сега две седмици преди края ли взе да се притесняваш? Какво значение има, дали ще те остави на поправителен, или не, след като цялата година не ти е пукало, защо сега ти пука? Така или иначе в елитна гимназия с тези слаби оценки не можеш да влезеш, а там където вземат с тройки, ще те вземат и през септември, ако вземеш изпита.

7.   2 3 2 и за НВО пак не ти достига за 3 аз ако съм на даскалицата ще те оставя на поправителен без да ми мигне окото. Ти какво искаш? ДА минаваш с двойки ли? Ми то така не става. Е може ама после да не ти е крива държавата, че нямаш работа. Навремето за такива като теб поне е имало ТКЗС та да има от къде да се изхранват ама вече няма и седят на улицата. Или се стягай или лошо ти се пише. и за сервитьорка няма да те вземат.

8.   Най-вероятно няма да те остави.

10.   Г-жата каза, че в петък ще правим тест, който на мен ми е последен шанс да хвана 3-ка.

11.   аз имам ученик в шести клас с същия проблем и му казах като не ти се учи и нищо не знаеш няма как да преминеш и няма смисъл

13.   Аз имах 2 2 3 4 5 и ми остави най високата оценка за годината 5

14.   едвали,според мен само заплашват

15.   Остана ли на поправка имам същия проблем по география

16.   Макар темата да е от година...
Коментар №13 наистина ме ядоса. Той си е за три, а тя му писала 6.. какви учители само.
Аз имах миналата година по химия само 5 и 6 (и една- едничка 4-ка), на външното имах 13 от 15 точки (което е 5 ), успехът ми беше 5. 35–5, 40, тя не ме изпита и ми писа 5. И ето как накрая аз и номер 13 имаме еднакъв успех.. при коренно различни знания.

17.   Мога ли да остана в същия клас заради една двойка, ако не взема изпита?