Споделена история от Образование

Тъпа ли съм как мислите
Уча първа година в УНСС и другата неделя ми предстои изпит по математика, първия семестър ме скъсаха и сега почнах уроци, учителката при което ходя наистина е много добра, като отида уж схващам нещата но след това винаги обърквам всичко, страх ме е да не би въпреки уроците пак да се издъня признавам математиката не ми е сила, но много харесвам това, което уча по всички останали предмети имам добри оценки. Явно проблема да не разбирам нещата е в мен как мислите

Коментари

1.   Не е в теб проблема, ами хубаво, че си записала в УНСС, те поне си държат летвата високо вдигната, а не си в скапания Великотърновки университет (ВТУ)...

2.   Какво да ти кажа математиката е проклятие

3.   Че проблема е в теб е ясно, но това не пречи да го отстраниш успешно :)))

4.   Щом имаш някакви съмнения по въпроса - отекла е работата значи... :)

5.   Всичко останало мога да изкарам по другите предмети имам 5 ци и една 4 ка този семестър.

6.   Проблема е, че не се упражняваш достатъчно - сама. Пробвай сама... не разчитай само на уроци.

7.   упражнявам се опитвам но пак ми е трудно

8.   Според мен проблемът ти идва от това, че се страхуваш да не би да се издъниш на изпита, понеже вече се случило нещо такова, и от там настъпва някаква паника, което е напълно нормално, но много ти пречи. Трябва да повярваш в себе си. В такива моменти вярата и увереността играят наистина много важна роля.
Поговори с учителката, обясни и' как стоят нещата, разберете се по някакъв начин да ти помогне повече.

Black Sabbath

9.   Математиката е тъпа, не ти ;) И Айнщайн е казал, че е слаб в много области, но това няма значение, защото е гений в друга област.

10.   Няма как учителите и уроците в тях да е проблема, , , , просто ти не си учиш като хората, ако в 5-6-7 клас не си учила, то няма как изведнъж да знаеш математиката... а ако си си учила редовно и сега изведнъж започваш да не разбираш нещата, то говори с вашите сериозно да си научиш математиката и въобще по 6 часа на ден, ако ти е важна де, си решавай САМА колкото можеш задачи, пък на уроците давай въпроси за нещата, които не разбирашп, докато решаваш нещата сама, започни с най-лесното ако трябва, , , после по-трудно и накрая ще ги разбереш

11.   Виж, не ти препоръчвам да задаваш такива въпроси. Самият въпрос говори много за теб и защо всъщност се е случило така. Неуверена си, и се страхуваш заради стари грешки. Приеми, че в миналото не си се справила, нищо не си изгубила. На някои им е по-лесно, на други по-трудно. В крайна сметка, това нищо не определя, когато става въпрос за крайния резултат. Когато си вземеш образованието, никой няма да те пита колко време ти е отнело да разбереш нещо, нали? А и в много случаи се случва така, че някой дето е уж по-умен, е и по-мързелив, и накрая уж по-тъпия го изпреварва. Така че кой е умния в случая, ти! Ти, защото си загрижена и взимаш мерки, всеки път като ти мине през главата мисълта за провал, си представи детайлно как си взела изпита, как те поздравяват за това, мисли позитивно!
И също така, съмнявам се, че е чак толкова сложно, ти просто още не си повярвала, че в теб има повече потенциал. Горе главата!
Пс, не е добра идея да споделяш тези тревоги пред приятелки, показвай увереност пред хората, когато имаш проблем, директно го сподели със семейството или приятел (гадже), близък, не някакви си хора. И тук в тоя сайт както си задала въпроса си, ще предизвикаш само смях у повечето. И то е защото самия въпрос звучи като на неуверен човек. Умната!

12.   Проблемът не е в теб, математиката си е сложна наука. Това, че не я разбираш в детайли не означава, че няма да си добър икономист. Все пак в днешно време всичко се изчислява компютърно, важно е само да си знаеш счетовидните формули и готово! Не се безпокой, ще се справиш :)

13.   Привет! Ще Ви нарека Успех! За да стигнете до тук.... да търсите поуки от анонимни философи, които може би нямат Вашия ценз, безпокойство и желание за реализация, значи нещата са малко тревожни! Казвам малко, защото, проблемът Ви наистина е незначителен. Информацията по казусът Ви с която започвам коментара, наистина е оскъдна, но определено напомня проблемът на един мой стар познат със същите симптоми. В кулминационния момент, когато човек трябва да се прояви, да покаже знания, ... всичко рухва и Край!! За него краят беше началото. Така доста дълго време! Вътрешна задръжка която "моят човек" се научи да преодолява с времето бавно и постепенно! Проблемът е и психологически, да не говорим, че математиката може би Успех, не ви най- любимата материя, но сигурен съм, че това бързо ще отмине след изпит два. Бъди по-упорит/а/! Този изпит ще го вземеш, проблемът е в теб както, те посъветваха и други. Не отдавай толкова ГОЛЯМО значение на факта "Какво ще стане сега? " Ще се справяли и този път? " Ако разсъждаваш така винаги ще се проваляш! Успех това не трябва да е твоята политика! Опитай се да осмислиш прочетеното и Успех на Успеха!!!

14.   Може и да не ти харесва математиката но след като ти е нужна трябва да я учиш няма как... и аз като бях малка не харесвах много математиката но седнах решавах задачи стараех се максимално и сега не я мисля за чак толкова лоша даже и до някаква степен ми харесва. Полагай по-голямо усилие и ще се справиш.

15.   От авторката темата я писах преди три месеца. . След като се стегнах и си дадох малко зор нещата се подредиха изкарах и двете висши математики с 4 вече съм 2 курс и се надявам да се справя и с новите предмети , които ще имам тази година .

16.   Е не може човек да е силен по всичко. Един е добър в едно, друг-в друго. така, че спокойно! Гледай там само да го изкараш, ако ще и 3 и да ти се махне от главата и после се концентрирай върху останалите неща в които си добра. Успех!

17.   Авторката : Както написах малко по нагоре се стегнах и ги взех накрая и двете части математика с 4