Споделена история от Образование

Избор на езикова гимназия
Здравейте :) Момиче съм, 7 клас и сега трябва да реша в коя гимназия да кандидатствам. Бала ми е висок, мога да влезна навсякъде. Колебая се между 3 гимназии - френската, 1 немска и 2 английска. Ходя на курсове по английски от 1 клас и съм научила доста добре езика, но все още нямам увереност да го говоря спокойно. Четох, че много от завършилите езикови гимназии кандидатстват в чужбина с дадения език. Товя пзначавали, че ако завърша НЕГ ще трябва да уча в Германия.? Знам, че съм много малка за да мисля за университет, но като чета по други форуми всички го правят. Мислите ли, че мога да влезна в НЕГ или ФЕГ, като паралелно с това завърша обучението си по английски на курсовете където ходя, и да знам и двата езика на еднакво добро ниво или немският ще бъде доминиращ?

Коментари

1.   ФРЕНСКА -ето реших ти въпроса изобщо не се замисляй за нищо друго това е най-доброто повярвай

2.   Щом вече знаеш английски няма какво да му се чудиш, влизай в немската. И зависи изцяло от теб на какво ниво ще ти бъдат двата езика. Не те познавам, но ако например си мързелива и не ти се учи немския може да ти остане и на А1. Аз съм 9 клас. В немска гимназия съм и не съжалявам. А и шом вече мислиш за университет мога да ти кажа, че Германия е доста по-развита от Англия например, а и обучението излиза почти безплатно, а в Англия таксите струват майка си и баща си. Късмет и пиши къде си решила!! ^^

3.   Така, кой език ще бъде доминиращ? Ами учи ги и двата и и двата ще бъдат ОК. Колкото до гимназиите, зависи от теб и желанията ти, ние тук не те познаваме и не можем да определим кое би било по-добре за теб.

И ако обичаш, по-полека с хвалбите. "Бала ми е висок, мога да влезна навсякъде" "Знам доста добре езика"... Чудно как ти е висок балът, като си объркала определителния член в "Бала ми е висок... " Колко имаш по български изобщо?

~JenHewitt~, 15 г.

5.   Немския е много по-разпространен от френския, затова немска! И вече като втори език имаш английски - нямаш проблеми.

6.   Да, труден избор. Според мен влез в немската, за да знаеш още един полезен език, и учи англййски като втори, и се концентрирай върху говоренето. Защото ако запишеш в 1 аег - да, ще знаеш перфектно английски, но с един език си за никъде в тия времена.

7.   Не е казано, че езикът който си изучавала интензивно в училище, ще определя в коя държава да продължиш образованието си. Може където искаш стига да имаш отличен успех. Знаенето на още един език (немски примерно, който ти го препоръчвам пред френския!! ) на нивото на английския ти може да бъде огромен плюс при намирането на работа. А и така ще имаш възможност да избираш Англия или Германия след време. Според мен, щом знаеш английския на добро ниво и имаш намерение да продължаваш да се занимаваш усилено с него, ти препоръчвам да влезеш в НЕГ за да усвоиш още един език на много добро ниво, който ще ти трябва навсякъде. Изобщо не ти препоръчвам френския език, не се търси никъде, само пропиляване на време.

8.   немският ще е доминиращ, ако си в немската, но това не означава, че непременно трябва да учиш в германия : ) иначе като възпитаничка на НЕГа мога да кажа, че си е добра школа гимназийката ;д

10.   френската много по-лесно се учи езика. Немския е груб и трудно се запомня. Съгласна съм с номер 1... :)

11.   Първа немска езикова гимназия е супер, отиди там няма да сгрешиш и все пак колко ти е балът?

12.   Ти добре ли си да се чудиш. Знаеш ли колко хора се избиват за немската. Това училище е страхотно-най-доброто в София и въобще в България. Осъзнай се. Като възпитаник на училището ще ти кажа, че ще е огромна грешка, ако не отидеш там-най-голямата.