Споделена история от Образование

Математика 6. Клас
Имам проблем. Първият срок имах 3 по математика. Вторият срок също имам 3-ка. Аз имам ЗИП Математика и единствено по нея ми писаха 2, а госпожата е по двете-по математика и по ЗИП математика. Миналата седмица ми каза - ако искараш повече от 2 на изходното ще ти пиша 3ка по ЗИП. Искарах на изходното 3ка и сега ми казва че не ми стига... По ЗИП имам 2 2 2 3... И незнам дали се остава по ЗИП, ако се остава може ли някой да ми каже какъв е изпита по ЗИП.... Аз мисля че е като изпита по математика но незнам.

Коментари

1.   Аз също съм 6клас. Не мисля, че госпожата ти ще те остави на поправителен изпит, ще ти напише 3 вероятно. За въпроса- попринцип математика ЗИП са по-трудни задачи по математика, но изпита сигурно не е много сложен. Но трябва да си подобриш успеха- все пак догодина е 7 клас и се кандидатства. Ако догодина пак си между 2 и 3 ще влезеш в някакво забутано училище, където няма да обучават добре и така целият живот ще си прецакаш. Като гледам как пишеш съдя, че и по български не си блестящ/а. Най-добре се запиши на уроци през лятото по БЕЛ и математика, а после и през годината. За да настигнеш другите ще трябва доста да се потрудиш, но ще има смисъл.

2.   Ох номер 1 той/тя не пита дали до година се кандидатства или не това на всички ни е съвсем ясно. Въпросът на автора/авторката беше какво представлява изпита по ЗИП. Ти какво точно не му разбра?
Колкото до темата аз също като теб и номер 1 съм 6 клас. До сега не са ме оставяли на изпит по нищо(и дай БОЖЕ да не ме оставят за в бъдеще).... Мисля, че няма как да те остави, тъй като това е зип вероятно те е сплашила иначе ще си ти пише тройката. В случай обаче, че го направи(на което не знам дали има право) поправителният са ми казвали, че представлява следното: Значи ходиш на училище до края на юни месец като с госпожата или господина започвате от самото начало и преговаряте/учите целия учебник(това е наказание и за учителя повярвай ми за това избягват да оставят на изпит). Имай на предвид, че също се водят отсъствия все едно си си на училище през лятото. Когато свършите с преговора следва изпита. Дават ти го на материал от целият учебник и каквото изкараш ти го пишат като за втора оценка от предмета. Ако не вземеш изпита се явяваш отново през септември като не ходиш на училище и преговаряш вкъщи (предал си учебника за това е добре от първият път да се водят записки) и вече, ако го вземеш през септември преди да започнете училище минаваш(това се записва в дирекцията само да подчертая и ще се има на предвид когато 7-ми клас се кандидатства), ако не го вземеш повтаряш класа и така.

3.   №2 Сънуваш ли, да му предадът отново матеряла хаха. Държавата му е предоставила шанс да научи сега втория шанс да научи матеряла е сам. Няма кои да задължи учителя да преподава втори път матерял ако някога си чул такова нещо това е било по желание на учителя.

4.   номер 3 при нас е така №2 е права

5.   Ми номер 3 да чувала съм защо ти не си ли? Не е само по желание на учителя. Не знам как е при вас, но в моя град е така. Номер 4 мога ли да те попитам от къде си?

7.   Абе к'ви сте вие бе хора??? 6ти клас и вече имате 3ки и двойки по каквото и да било!!! С какво толкова сте заети, че неможете да си седнете на четирите букви и да започнете да учите??? Ходите на работа, може би?? Или сте много заети със семейство и грижи за дома??? Ехоо, вие учите едва ли не 2 2, а имате двойки.... а какво ще правите в девети, десети клас бе хора???
Направо не мога да повярвам колко зле ставате със всяка изминала година!!!

Иии при 2 2 2 3, друго освен двойка не може да се пише. Така че си сядай на столчето и започвай да учиш, докато не е късно ;))

8.   Еми съжалявам, ама като гледам, авторке как се справяш, вероятно ще останеш на поправителен изпит. А какво стана с двойката ти? 4 години и 2 месеца след написаната тема?
Иначе съвета ми е да се запишеш на уроци по математика, тъкмо ще я посхванеш. Аз се записах и вече по математика имам 5 за срока. Ама все не успявам за 6 и много ме е яд.
Може също и да ходиш на консултации в училище или да помолиш госпожата да ти обясни, за да го разбереш.
А на мен ми е любопитно дали те оставиха на изпит или те пуснаха с 3-ка.