Споделена история от Образование

Образованието или приятелите?
Здравейте! Реших да ви пиша, защото имам нужда от съвет. Приеха ме в най-добрата гимназия в града. Всички излезли от там сега са преуспели. Проблемът е там, че най-добрите ми приятели не са приети. Аз искам да вляза, но как ще е там без приятелите ми? Една от моите приятелки се отказа от изпита, защото мислеше, че нямало да ме приемат и съм щяла да остана с нея. Но ме приеха с много добър резултат. Вместо да продължа напред, аз се връщам назад само заради приятелите. Дали това е правилно? Дали да вляза?

Коментари

1.   Лъжиш сама себе си. Истината е, че те е страх да учиш там, защото не знаеш дали ще се справиш. Приятелите нямат общо с образованието ти. Те, ако са истински приятели ще се радват за теб и ще продължат да са ти приятели

2.   Хаха.. Жено, приятели нови се намират. Няма да умреш без старите. Ти хем си приета в най-добрата гимназия, хем пък видиш ли заради приятелите си ще се откажеш, така ли? ! Приятелите ще се радват за теб, ако са истински. А и в бъдеще от образованието зависят много неща, така че се концентрирай върху ученето и слез от компютъра :)

Жена на 18 г.

3.   Отиди в гимназията. Пак ще можеш да се срещаш с приятелите си. Не си струва заради тях да прецакаш бъдещето си :). Щом са ти ИСТИНСКИ приятели ще те разберат!

4.   Аз не разбирам какъв е проблемът? Нали ще сте пак в един град....
Ако ти е истинска приятелка ще се радва за усепха ти и това няма да попречи на приятелството ви. Пак ще сте заедно, но просто няма да учите в едно училище.

5.   И аз се бях като теб.Миналата година бях приет в най-елитното училище в цялата област,но не исках да изоставям приятелите си.Но се реших,влязох си в доброто у-ще,а с приятелите се виждаме постоянно.Не прави грешката да се запишеш някъде само заради някого...

6.   Ако един човек ми е приятел, защото уча тук, а не там, значи товаприятелство няма да изтрае дълго. А и не е без значение, че детските (тийнейджърските) приятелства много рядко се запазват за цял живот. Да не се окажеш без добър старт в живота, само заради фалшиви приятели. И пак казвам - ако са ти истински приятели няма да те оставят. Да, по-рядко ще се виждате, защото ще сте в различни училища, но пак ще имате възможност. И ето, всъщност един добър тест за дружбата ви и затова колко време искате да прекарвате заедно?

7.   Гледай си образованието, ако те са ти истински приятели, ще имаш достатъчно време да общувате.

8.   На времето ме беше страх за влеза в училището на зубърите заради моите приятели. С тях отдавна съм изгубил връзка, и не знам къде щях да съм, ако не бях в това училище. А и средата е много важна, няма да съжаляваш, училището оставя спомен за цял живот, така че по-добре да е хубаво!

9.   Значи ли това твое питане, че архитектите намат право на приятели лекари, защото са учили в различни учебни заведения?
Ученето няма връзка със социалния живот, а и в бъдеще самият ти соц живот ще се промени. Приятелите ще се осеят няма да имаш нужда от толкова много и т. н. като ученик например имах 15-17 близки приятели, сега 2-3 са ми достатъчни.

10.   Отивай да учиш и не се притеснявай! Приятелите ти няма къде да избягат и ще се запознаеш с много нови хора и ще намериш много нови приятели. Най-малкото, че от тези хора след 5 години половината само ще ги поздравяваш и подминаваш по улиците. Не си проваляй бъдещето заради никого!

11.   И аз си зададох същия въпрос преди две години, когато ме приеха в университет навън, а всичките ми приятели до един отидоха в УНСС. Сега не мога да си представя колко щях да съжалявам, ако бях останала с тях. Оценяване според личното отношение на професора към теб, а не според това, което си написал на изпита и живот в разбито общежитие. Единствената мисъл да ти е как да се напиеш вечер... не, благодаря! Реализацията и качественото образование преди приятелите! Всеки си е самостоятелен и сам ще се справя в живота. А нови приятели се намират лесно- особено в гимназията. Пропускам факта, че нищо не ви пречи пак да сте си приятели, дори да не сте съученици, защото мисля, че това се приема по презумпция.

12.   Комедия.

13.   Най-важно е образованието! Приятелите могат да те изоставят и предадът, но знанията, придобити в училище - никога!

14.   Образованието за цял живот.Приятелите не се знае.

15.   Образованието твърдо!

16.   Образованието , ако са ти приятели ще те подкрепят ,а и винаги когато имате свободно време можете да се видите . Ще ти дам един пример след гимназията аз кандидатствах и ме приеха в университет , а моята най - добра приятелка от училище дори и не кандидатства . Малко след като се записах ми изтърси , че видяла класната и тя и говорила глупости по мой адрес , с две думи избиване на комплекси за това , че успехът и е по - нисък и няма как да я приемат . От трети лица разбрах , че нямала търпение да ме зареже след като завършим , очевидно съм и била средството за оценките . Сега вече не си говорим близо половин година а и така ми е по - добре в университета намерих , хора които наистина държат на мен ,а оная много и здраве нека си ме плюе наляво на дясно . Да си продължа историята когато бяха кандидат - студентските изпити неведнъж я карах да кандидатстваме заедно ,а тя все си намираше някакво извинение и аз разбира се накрая отидох без нея и не съжалявам и до ден днешен . Не си говоря с нея близо половин година , а като се срещнем някъде из квартала се разминаваме като пътни знаци .Изводът е да не си пропиляваш шанса в живота заради останалите , приятелите ти ако наистина са ти приятели ще те подкрепят и уважават винаги и ще намерят време да се виждате дори вече да не учите заедно . Надявам се примерът с моята вече бивша приятелка Е. да ти е бил от полза и да те насочи да вземеш най- доброто решение .

17.   Момиче що за въпрос? Няма да умрете, ако не сте в една гимназия..! Да прецакваш бъдещето си, зареди приятелите си с които предполагам ще се виждаш дори и да не сте заедно в гимназията.. просто е немислимо..

18.   Здравей. Образованието е най - важното, защото без образование е много трудно да си намериш работа. А ако искаш пари от приятелите ти, за да живееш, се съмнявам, че ще ти дават винаги. Освен това на това място може да намериш нови приятели. midimi7@abv. bg

19.   Благодаря за съветите :) Избрах образованието. Намерих много готини приятели, но все още често се срещам и със старите.

20.   същото се случи и при мен

21.   но аз избрах образованието