Споделена история от Образование

Помощник Фармацевт?
Здравейте, мисля да кандидадствам като пом. фармацевт в Медицински Колеж Пловдив, там изпита е само по биология, понеже по химия съм кръгла нула искам да пробвам с помощник фармацевта. Знам, че и там има химия като предмет и ще се затрудня предполагам, и някой знае ли какво заплащане имат помощниците, все пак не са магистри и не взимат по висока заплата предполагам. Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Здравей!
Заплата специално в Пловдив варира от 500 до 1000 лв. за пом. фармацевт. като се има предвид, че тепърва ще почваш да учиш, информацията към днешна дата не ти е много необходима!
Успех!

2.   Ще следя :) Но ако може да кажете и подробно за фармацевт освен помощник фармацевта? :)

3.   Това е спокойна работа кандидатствай без да му мислиш.
А заплатата е зависи далаи си в верига анптеки, давам ти пример за майка ми. Беше на 500 лева в една малка анпека, премести се в верига аптеки Марешки и е на 850 лева. За магистъра нарите отиват на 1000. Успех

4.   В аптеки Марешки е на висока заплата, но пък с ниски осигуровки

5.   Ако не ти върви химията не се насилвай с фармация или изчакай 1 година, тръгни на уроци да ги разбереш нещата и тогава пробвай фармация. Относно пом-фарм. парите са от 600 лв и нагоре. Все пак има много денонощни аптеки, които предлагат почасова работа за по 3-4 дни в седмицата, което значи, че ще можеш да си докарваш 1000 лв на месец. Това разбира се е по-валидно за голям град, където е малка конкуренцията.

6.   До номер 2 - Какво те интересува за фармацията?

7.   Благодаря ви :)

8.   Не се хаби, няма помощник-фармацевти, ще си загубиш и времето, и парите, и усилията, и хляба!

9.   а някой може ли да ми каже дали с 4, 90 ще съм приета пом. фармацевт?

10.   От номер 2 : Ами аз сега ще кандидатствам, но не с фармация, а с нещо много тъпо и безсмислено мисля - МИО / Маркетинг / Стопанско управление.. Преди по биология си учех винаги имах 6 като ни изпитваха, учителката беше доста строга. Преди все ми повтаряха за фармацията, аз казвах, че такива неща не са за мен, но ако за помощник фармацевт трябва само биология, мисля да започна да се подготявам тази година и другата да кандидатствам за помощниик фармацевт, защото виждам, че парите са добри после, а и не е някоя работа дето да работиш като вол. Супер си е. Искам да знам през тази година ако реша да кандидатствам другата за помощник фармацевт, какво точно трябва да се подготвям за да кандидатствам и да ме приемат, моля обяснете ми всичко нужно, защото може да се каже, че нищо не знам понеже не бях мислила да се занимавам с това. Моля за подробна информация относно подготовката, кандидатстването и всичко нужно :)))

11.   От номер 2 отново, да допълня : И аз като авторката предпочитам помощник фармацевт щом това е само с биология, понеже и аз не съм добра по химия :). Аз също в Пловдив ще кандидатствам.
Та, моля за нужната информация, която описах в предния коментар :)

12.   Моля за отговори тук :)

13.   много добре сте се насочили, но не забравяйте че бала за пом фармацевт е най високия от всички спец. в колежа, за това се подгответе с отлични оценки. После ако си мислите, че ще се отървете от химията се лъжете много... цялото 3 годишно следване е 70% химия- учи се -аналитична, органична, неорганична, фармацевтична химии и биохимия... тоест всичко е химия, наистина реализацията е на 100%, заплатите варират от 600 до 1000, по морето и до 1300 лв което е добре, пък и това си е много чиста професия.... има голям интерес към специалноста, за това се подгответе добре, без да подценявате колежа

14.   дочух, че специалността пом. фармацевт неможело да се работи с лекарства, а само с -кремчета? може ли някой да ми каже дали е вярно това или са глупости?

15.   Аз съм пом. фармацевт и това са пълни глупости, че не можем да работим с лекарства, а само с кремчета.
Даа, ако трябва да бъдем честни, по закон не можем да мръднем без маг. фармацевт и можем да отпускаме само ОТС продукти, хранителни добавки и т. н. Но в действителност пом. фармацевти отпускат лекарства по НЗОК, изпълняват зелени рецепти, което е в противоречие със закона... Така че откъм работа не се различаваме много от магистрите, само откъм права...

16.   Здравейте!

Може ли да ми кажете дали след завършване на специалност "помощник-фармацевт" в МК-Пловдив, е възможно без да се налага да се кандидатства "фармация" да станеш "магистър фармацевт"? Имам предвид да продължиш обучението си, без да се налага да следваш цялото 5-годишно обучение за "магистър фармацевт". Просто да се "ъпгрейднеш", а не да започваш всичко отначало. И ако става това - как точно става...?

Моля, ако някой знае да отговори. Благодаря!!!

17.   Здравейте,
и аз съм раздвоена. Не знам какво да запиша като завърша. Сега съм 11 клас, но нали трябва да имам повече време, за да се подготвя и трябва да започна от сега. А не знам какво да уча. Мислила съм за детска учителка или за лаборантка, обаче не ми върви химията, а с биология, мисля че горе-долу се разбирам. Мислила съм и за курсове по Фризьорство и грим (Стилист). Не знам какво да правя и ще съм много благодарна, ако ми дадете съвет! :)

18.   Лично съм се интересувала от тези професии. С най-добра реализация са следните три от горе посочените- пом. фармацевт; фармацевт и учителка (но не е добре детска, майка ми работи като детска и е много щастлива но отговорността й е по-голяма от тази на учителите в училищата). Учителите получават и доста големи ваканци ;)

19.   Може ли да ми кажете дали след завършване на специалност "помощник-фармацевт" в МУ-Плевен, е възможно без да се налага да се кандидатства "фармация" да станеш "магистър фармацевт"? Имам предвид да продължиш обучението си, без да се налага да следваш цялото 5-годишно обучение за "магистър фармацевт". Просто да се "ъпгрейднеш", а не да започваш всичко отначало. И ако става това - как точно става...?

Моля, ако някой знае да отговори. Благодаря!!!

20.   В България нямаш възможност от пом. фармацевт да станеш магистър. Ако искаш да си маг. фармацевт, държиш изпити по биология и химия и учиш 5 години.

21.   Ако съм магистър, но по специалност, която няма нищо общо с фармацията, мога ли да работя като помощник фармацефт?

22.   В момента съм 11 клас и искам да следвам като пом. фармацефт, разбрах се за пом. фармацефт не трябва химия и ако можете да ми кажете какво ми трябва и какво не наистина :) Благодаря много

23.   Ако искаш за помощник фартацевт трябва да разбираш много химията 80%ако не я разбираш се насочи към друга специалност-рехабилитация например

24.   Маята дъщеря завърши в чужбина за помощник фармацевт (técnica de farmacia y para farmacia) искам да разбера можели да си започне работа в България в аптека, работи с най-новата програма за продаване на лекарства. Също така искам да разбера, как ще и бъде преравнено с нашето образование и ще бъде ли зачетено. Благодаря ви.

26.   Маята дъщеря завърши в чужбина за помощник фармацевт (técnica de farmacia y para farmacia) искам да разбера можели да си започне работа в България в аптека, работи с най-новата програма за продаване на лекарства. Също така искам да разбера, как ще и бъде преравнено с нашето образование и ще бъде ли зачетено. Благодаря ви.

27.   Да, ще ѝ приравнят дипломата като помощник-фармацевт. Доколкото виждам от специалността ѝ, дъщеря Ви е завършила в Испания.