Споделена история от Образование

Кой от трите езика е най-хубав?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Тази година кандидатствах за гимназия... Освен за първи език английски и за втори език немски, искам да се запиша на курс и да науча разговорно и трети език след 1-2 години... Хубаво е в днешно време да знаеш поне 2-3 езика... Искам да ви попитам кой от четирите езика е най-хубав за трети език за чужбина не за бг- руски, френски, испански или италиански???

Коментари

1-50 от 62

1.   Аз смятам, че от тези, които изброи руски и френски са най-търсени в Европа. Във всеки случай първо научи добре двата езика, които си записал пък после мисли за трети.
Ана

2.   Според мен най-добре e да учиш руски език. Изключително полезен е. :)

3.   Според мен руският ще ти бъде най-полезен.

5.   Испански за чужбина е най-добре да се знае. Но според мен който и да избереш ще е добре. Езикът е богатсво, стига да го знаеш добре.

6.   ИСПАНСКИ. 100%!!!
Той е много говорен език, като знаеш и английски... Идеално! Испански, без никакви колебания!

7.   Който най-много ти е на сърце :)

8.   Няма да те съветвам, само ще те поздравя!

9.   Зависи какво искаш да праиш след това - руският не е добра идея, освен ако няма да ходиш в Русия. Испанският е вторият най-говоре език в света, аз бих заложила на него.

10.   От четирите, които си изброила в момента уча испански, а преди съм учила френски. Испанският е много хубав език и ми харесва доста повече от френския, макар че те имат доста сходни неща. Не мисля, че руският и италианският биха ти били много от полза, но пък това е само моето мнение. Със сигурност обаче мога да кажа, че английски, немски, испански и френски се говорят в най много страни по света.

12.   Който и език да учиш ще ти е полезно, но аз бих избрала испански, защото е много лесен и приятен език. Френският е труден, но пък би бил много полезен :)

13.   Пфф.. какви съвети давате Руски език къде ще и трябва? Освен Русия никъде не се говори Руски език. Испански освен в Испания какво ще работиш в Испания да. Най-добре е Френски език труден е, но повярвай ми ще е по-добре!! ФРЕНСКИ ЕЗИК!!!

14.   хахах до N13 много си ограничена!...ама както и да е.
По принцип трябва да избереш език, който най- много ти харесва и най- много ти се отдава. Но аз бих заложила на испански и руски. ( все пак те са в топ 10 на най- говоримите чужди езици) -- - - - >> http://www.idi.bg/blogs/view/blog/1447

15.   Испански! Между впрочем, испански и италиански доста си приличат, можеш да ги учиш и двата, стига да се справиш с произношението, на мен лично ми беше трудно "превключването" от единия на другия език.
Испански се говори в цяла Южна Америка, южните щати и Мексико. Това е вторият най-популярен език след английския.
Ако сравня двата с френския, последният е много по-труден.. като правопис, произношение и какво ли още не.
Италианският е може би един от най-лесните езици в Европа. Я пробвай да учиш унгарски или финландски.. Не става. Ненаучаеми са.
Руският също не е лесен. Бая време си трябва да се схванат падежи и тн, колкото и да е близък до нашия. Не е и много приложим в наше време, за жалост. Самата аз съм руски възпитаник.
За момента знам горе-долу добре английски, испански и италиански и ми вършат работа. Пробвах се и с португалския-може и да го науча, близък е с испанския и отчасти с френския.
Много обичам да уча да уча езици, поне да имам понятие и смятам, че всеки език е ценен, независимо от всичко :) Знам дори 9-10 фрази на унгарски :)

16.   Италианският и Испанският са много близки наистина, тъй като те са с един и същ произход - романски. Ако избереш да учиш и двата ще ти е лесно - много от думите са почти еднакви. Аз уча френски и испански и ми е много лесно, някои думи са направо еднакви. И моят съвет -испанският и руският мисля, че ще ти вършат добра работа, така че избери 1 от тези езици.

17.   Аз благодарение на руския език си намерих работата в Англия. Има приложение-голяма страна има хора навсякъде.
Испанският е добре сьщо-широко разпространен... , а италианския е страхотен мечта за мен, но не толкова широко разпространен.

18.   Руския

19.   руския и аз така мисля.

20.   Най важните езици според мен - Английски(Говорен в цял свят) и Руски(Говорен в Източна Европа и доста разпространен в Азия). Испански защо? Да ходищ в Испания, която не може да се справи с безработицата или френски, да обикаляш по африканските държави? Аз знам малко италиански и повече руски, но първия не върши работа! Говорят го само на Апенините и малко в Швейцария.

21.   Преди веме бих казала който ти е най лесен. Но в живота не всичко е лесно. Замисли се ти какво искаш да учиш, кои език ще ти е по интересен, защото ако се набуташ да учиш нещо което не ти е интересно и не те влече все едно че не учиш а пилееш пари (ако тези курсове се плащат). По добре запиши който език ти допада най много.

22.   Френският е най-хубав и е доста полезен :)! Руския също съм го учила, но нямам афинитет към него...

23.   Учете руски език. Навсякъде в Европа а и не само съм се оправяла само на руски език! В Германия към заплатата ти дават още 300 евро, ако говориш руски език.

24.   Италиански и Португалски принципно! Е, и испанският не е лош! Изобщо романските езици са много яки, говорят се в Африка, Америка, и Европа, така че няма да сбъркаш, пич.

25.   испански и руски

26.   Руския можеш да го учиш и заради това, че по Черноморието ни живеят десетки хиляди руснаци и стават с всяка година повече. Езикът е задължителен в туризма и търговията ни по морето, засега-навсякъде основните клиенти са руснаци. Френският-Канада е добро място за учене и работа, а там е доста разпространен. Немски-Швейцария и Германия са сред най социални те страни в света.

27.   Определено испански!

28.   Аз съм с две ръце за италианския :)))

29.   Никой език не е излишен, всичко зависи от целта.
Направи си равносметка. Италинаски се говори само в Италия, Сан марино и части от Швейцария. Португалски в Португалия, Бразилия, Ангола, Мозамбик и още две-три страни в Африка. Виждам ползи от изучаването на испански, френски и руски. Причините: над 250 хил. българи живеят в Испания, имаме и сериозна цифра сънародници в Аржентина, абе хора от САЩ и цяла Централна и Южна Америка говорят на испански, много е обхватен. Франция пък е добро място за реализация. Френски на федерално ниво в Канада, популярен в Белгия, Швейцария и Африканските държави. Русия пък може да е описвана всякак, но си остава икономическа сила и място, където може да си намериш сигурна работа. Славянските езици са по-лесни за учене. И между другото след няколко години Казахстан ще е много добро място за емигриране, понеже има добри дипломатически отношения с Китай, а както знаем Китай е силна и развиваща страна. Аз планувам да живея там след някоя друга година. Всеки си избира любим език и място. Успех пожелавам!

30.   Езиците са дар, учи този, който ти е най на сърце. Хубаво ти е, че ти се отдават езиците. Както видя в коментарите, има разнопосочни мнение. Аз лично знам и четирите(даже 6-те) езика, които си изброила: английски, немски, руски, френски, италиански, испански. На мен най-много ми харесва бг и френски. Просто споделям! :)

31.   Испански и руски

32.   Според мен френски! Има много хора които го учат и е много хубава! Италиански по-добре не! Руски с него трябва много упражнения да се свикнат падежите! Най-добре е френски и испански! Има една малка държава между Франция и Испания, казва се Андора и там хората говорят свободно испански и френски! Просто казва, но ти трябва да видиж кой език ти се отдава!!! )

33.   Хинди е най добре.

34.   Mи то като гледаме кво става цигански земи научи базикам се, според мен научи Испнаски не се говори само в Испания както половината казват, а и в Бразилия, Мексико абе в цяла Южна Америка, Руски също може но Френски и Италянски за кво са ти. Поне аз така мисля. Испански професионално не съм учила но леля ми от 20 годишна е в Испания знам доста и на гости и ходих и горе-долу го разбирам, но все пак не ние а ти решаваш така, че смело. И адмирации за решението!

35.   Според мен е най-добре да учиш английски и испански. :-)

36.   До номер 34. Извинявай много, но как така за какво й е френски? В Канада на какъв език се говори, а? Стегнете се.
Миличка, френския ще ти бъде много полезен, повярвай ми. Работя във Франция от 4 години и заплатата ми е невероятно висока и си живея като царица със семейството си. Специално за испанския ако искаш да останеш в Европа, ЗАБРАВИ ЗА НЕГО!

37.   До номер 34. Извинявай много, но как така за какво й е френски? В Канада на какъв език се говори, а? Стегнете се.
Миличка, френския ще ти бъде много полезен, повярвай ми. Работя във Франция от 4 години и заплатата ми е невероятно висока и си живея като царица със семейството си. Специално за испанския ако искаш да останеш в Европа, ЗАБРАВИ ЗА НЕГО!

38.   Още един глас за руския. Скъпа, аз завърших университет с английски и руски - навсякъде където ме питат и им кажа тези два езика и ме ръкостискат: това са двете международни езикови сили. Руският в България супер се установи, по Черноморието разбира се по-интензивно... но мен ме устройва, тъй като живея на него. За мен английския, руския и немския след тях, това са езиците. Испанският и френският може да са ви много благозвучни и интересни, но мислете трезво кой е с преднина. Щом си решила за чужбина, ето как бих ги класирала аз: английски, руски, немски, испански, френски.

39.   Испанския се говори най-много от тези които си изброила, но по принцип избери този който ти харесва.

40.   Аз уча френски и руски. И двата езика ми харесват, но френският би ти послужил повече според мен!

41.   Руски.

42.   Испански. Въпреки всичко, те съветвам да не се захващаш с 3 езика едновременно, защото никой няма да усвоиш както трябва. Английският е лесен, но ти гарантирам, че с немския ще имаш занимавка. Разпредели си правилно времето.

43.   Руски!!!
Аз не бях учила и заради работата ми се наложи. Не е лесен заради граматиката, но има научаване почти до съвършенство за 1-2 г., стига да си упорит/а.
А колкото до коментари като 42 - всеки си преценява интелектуалния багаж, на теб може да са ти много 3 езика, но на други хора не са им. В гимназията учех 2 западни и паралелно като хоби един по-екзотичен език. В момента западните ги владея прекрасно, а екзотичния сравнително добре на разговорно ниво и то просто защото не продължих с него. След това ми се наложи да уча руски, който говоря вече доста добре. А имам и познания по още един език, който го понаучих покрай родителите ми. Та... колкото езици иска, толкова да учи авторката, важното е да си прецени реално възможностите. Успех!

44.   Попринцип този, който няй-много ти харесва, но руският език ще ти отвори много врати за в бъдеще!

45.   До номер 34 не говори глупости с френски можеш да си намери човек работа в Канада, САЩ(където е третият най-говорим език), цяла Южна Америка, Европа, Азия и Австралия.

Най-добри са според мен Руски, Френски.
Например 50% от думите в Английския са с френски произход като например:

Английски::
Adventure--Приключение
Френски::
Aventure-Приключение.

А и Испанският хем е по-труден от френския, но по лесен от немския, то и за какво ще вие е като по-голямата част от държавите които го говорят или са в криза или има много убийства посред бял ден.

46.   н 45 - стига лъга народа - никъде без английски не можеш да си намериш работа - да, френски, немски и така нататък са предимство, но ти отиди в САЩ само с френски и ще броиш мухите, такъв адвентчър ще има на полето, заедно с максиканците, че задника ще те заболи

47.   Испански!

48.   до 46--не казвам че не знам Английски, знам Английски, Руски, Испански, Немски и Френски но казвам че на мен най-много ми харесват френски и руски. Например 9 Американски щати са били преди в Франция и още там има много френскоговорящи и фирми търсещи работници с френски език. Защо според теб учениците в Щатите изучават като Втори чужд език именно-Френския. С Немски можеш единствено в Европа да си намериш работа, а в САЩ е почти невъзможно, само ако работиш в немска фирма.. Така че никого не лъжа. Аз работя в САЩ от 15години с Английски и Френски език и получавам $2100 като ИТ-Специалист, така че не разправяй глупости. С Испански език в САЩ можеш да си намериш работа в Южните им Щати като Тексас, Ню Мексико, Аризона, Пуерто Рико. А с Френски език в Луизиана, Мисисипи, Монтана, Минесота и др. (или в централната част на САЩ). Според теб щом в Канада Френският език не е официален, то ти не си учила или чела за Канада. Дори най-големият Канадски град е Френскоезичен.

49.   до 46--Къде ще отиде да работи с Испански език
В почти-фалирала Испания или в криминалните Колумбия и Венецуела. Или в страната на Кредитите Перу или пък бедна Аржентина, Чили или наркотрафикантите Уругвай, Парагвай или в Боливия от която нейното население бяга. Или пък ще ги пращате в Югоизточна Азия да берат Банани или в Испанска Африка където хората са толкова бедни че и храната там е лукс..

51.   Испански-той е третият най-говорим в света след английски и китайски.

52.   Само като видях думата "хубав" в заглавието, се отказах да отговарям и давам някакъв съвет...

53.   Здравейте и аз се колебая какъв втори език да уча. Английски го знам и сега искам да уча руски. Може ли някой да каже дали в сферата на мениджмънта и търговията е полезен? Има ли фирми които търсят хора с руски? Малко се притеснявам, защото икономически много се изолираха от останалия свят и е малко рисковано.

1-50 от 62