Споделена история от Образование

Приложното? Плография и фотография?
Здравейте :) Момиче 7-ми за 8-ми клас съм. Днес бях на изпит в НПГПФ (полиграфия и фотография) със рисуване. На 1-во място в НПГПФ съм писала "фотография", а в НГПИ (чийто изпит ще бъде на 29. 06) писах рекламна графика (подредбата на другите специалности няма нужда да изреждам)Докато бях на изпита видях работите на "колегите" ми... не бях очарована... моята рисунка беше най-добра от цялата стая (не се дуя просто казвам какви възможности имам и дали въобще ще вляза) Тааа мисълта ми е: НГПИ "Св. Лука" или НПГПФ??? Кое училище бихте ми препоръчали, от всички гледни точки:хора, образование, учители, условия на работа и дори зграда;
Защото съм чувала че НПГПФ е пропаднало, а други казват, че и НГПИ е така. Пък и на изпита днес в НПГПФ бешее... не мога да го опиша... пълен ужас-бяхме 24 човека в 3 редици (една зад друга) натъпкани като сърдини в консерви, без стативи (рисувахме на чинове) някои от задните (3та редица) не виждаха постановката, бяха качили постановката на високо(на подиума на класната стая)и не се виждаха осите, а за капак не ни разрешиха да мерим!!! Казаха ни до подиума да не се доближаваме. Аз много искам Фотография там, но тези условия... ако така е и през учебната година...
Благодаря на всеки коментирал :))

Коментари

1.   Каква ти е идеята с това образование? Графичен/уеб дизайн? Фотограф в някаква медия? Ако е така, по-добре се насочи към изучаване на софтуера, гледай някакви tutorials, вземи си таблет и тнт., а другото е без голямо значение. Тоав го казвам щото си намерих прилично-платена работа като дизайнер след 12-ти клас без дори да имам подобно образование (завършил бях ПМГ). Ама бях зарибен и си бях направил измислено портфолио от измислени проекти :)

2.   Посмали манго.... стар израз, сигурно не си го чувала

3.   А на изпити в НУИИ? Няма ли да се явиш, художествената се води, разглегай сайта, уча там имам близки приятели в НГПИ и НПГПФ и аз съм най-доволна от моето, другите нещо не си харесват техните.

4.   Все едно аз съм го писала, само че аз на първо място в НГПИ писах детски играчки. И аз много се интересувам от този въпрос така че моля ви пишете.

5.   Не ходи в Полиграфическата..
Аз съм студент в НХА и всичките ми колеги, които са завършили там, казват че е голяма трагедия.
Голяма разврат, несериозни ученици и мързеливи учители.
Недей ходи там, това са думи на бивши ученици. Ако искаш да научиш нещо, винаги ще можеш.
Но подобни училища винаги се славят с лошо име от бая време. Важното е като влезеш да не се подлъжеш да си губиш времето с глупости. Пък и дори и да не ти хареса обучението там където влезеш, винаги можеш да се преместиш в приравнителни изпити, поне тука в София е възможно!

За фотографията ти трябва усет и знания за самата техника.
Усета или го имаш, или не, знанията се учат с опит и книги, като и за двете трябва много желание и търпение да се изпробва и амбиция да се развиваш.

Ж, 22, графичен и уеб дизайнер, художник ;)
Успех!

6.   Благодаря, че изразихте мнение и ще се радвам ако чуя още такива!!! :)
такамм:
До No 1:амии все ощш не знам... толкова неща ми минаха през акъла... ноо принципно се надявам да съм графичен дизайнер и да ходя по частни събития (сватби например) ии да снимам... да знаете какво имам предвид. А колкото до другото, което каза... не съм сигурна дали те разбрах правилно, ноо се занимавам с Фотошоп вече 3 години близо и аз съм доста запалена и го разучих горе/долу (все пак е фотошоп никой не може да знае всичко за него)Това сама съм го правила (имам и по-добри) давам пример просто
No 2: Плашиш ме с тези думи :Д :Д :Д
No 3:Ами да обмислях вчера и този вариант, ноо като специалности не ми допада, иначе е хубаво училището :)
No 4:Децки играчки? Спокойно там няма наплив колкото Рекламната а пък специалноста е хубава но си забиси кое те вълнува повече (от специалностите в двете училища) КЪСМЕТ!!! :)

Сега да допълня още малко информация от днес :Д Значи днес излязоха резултатите от НПГПФ и съм с 5. 25 :Д преди мен има максимум 30 човека (от 300), всички останали са с по-ниски оценки от мен (е има и няколко със същата).
Казаха ми че училището е професионално, единственото такова в България и е много хубаво! Лошата слава му идва от разхайтените тревомани... извинявайте ученици иначе ако си учиш е хубаво :) ааааа и това, че са "тревомани" и пушачи повечето не значи, че са лоши (готини са хората :Д ) там всичко си зависи изцяло от теб! каквото си направиш сам това е!
Пак до номер 4:Помисли и ти хубаво и поразпитай и си кажи пак мнението ако може :)

Благодаря отново ии хайде, чакам и други коментари :Д :)

АВТОРКАТА

7.   АВТОРКАТА

Прощавайте, но се досетих, че картинки не могат да се качват тукк и после забравих да изтрия това за примера на номер 1 :–Д

8.   Май единствената без възможности си ти. Аз съм завършила НПГПФ и мога да кажа, че нито е добре нито е зле. Нормално училище с номлани стандарти. Там рисуването не е най-силно застъпеното, така че не очаквай да ти постелят червен килим за "най-добрите" ти постижения.

9.   Приложното при всички случаи, но зависи кво ти се учи!