Споделена история от Образование

Ще се радвам на вашите съвети и мнения
Здравейте! Тази година ще бъда 11. клас. Времето неусетно си минава, в края на 10. клас ни караха да изберем какъв ЗИП ще учим. Свързано е с втората задължителна, но избираема матура ( историята се учи до 10. клас, но в случая аз съм избрала да се явя на втори зрелостен изпит история, това значи, че ще продължа да да уча този предмет ). Насочих се към история, защото имам голям мерак да уча право, за да осъществя мечтата си: "В бъдеще да бъда адвоката". Искам след като завърша 12. клас тук в България, живот и здраве да следвам в друга държава (примерно Франция).. Някой може ли да ме информира, дали има представа кое, как става? Аз чета много по интернет, но навсякъде има различни отговори и т. н. Най-вече ме притеснява това, че малко съм объркана и не знам точно на какво да наблегна. В момента решавам най-различни подготвителни тестове по история, чета неща свързани с това, което искам... Усетих, че е много трудно да решиш нещо, но отвътре ми идваше само желанието за адвокатка, а за да направя крачка към тази професия са ми нужни - историята и българският език. Реших от сега да почна с подготовката, защото наистина времето си тече много бързо. Явно ще ми бъде доста трудно в друга държава, но наблюдавам и осъзнавам, че в повечето случаи в нашата държава трудът не се цени, ако просто не дадеш нещо повече от труд от себе си.
Благодаря предварително на всички, прочели и дали ми съвети! :)

Коментари

1.   Абе заглавието напрао ме втрещи. Хаха! Съвет не знам какъв да дам.

Violet

2.   И как мислиш да кандидатстваш в университет във Франция с българска история и български език? Провери първо какви са критериите на желания университет, не вярвам изпита там да е свързан с българска история или български език.

3.   Да вземеш сега да си избистриш исканията. Ако отидеш да учиш право в чужда страна, оставаш там завинаги. Като ще ходиш във Франция на каква литература и на каква история наблягаш. Нито ще учиш български, нито ще те изпитват на българска история. Трябва ти ДЕЛФ за ниво на езика и диплома. Изобщо нещо не си на ясно къде и за какво се захващаш. Ако искаш да го учиш с идеята да станеш юрист в България и си мислиш, че може да го завършиш на запад си се заблудила доста. Наблягай на литература и история, ако смяташ да ставаш български юрист, т. е. да учиш в български университет.

4.   Все пак благодаря на всички Ви, мисълта ми беше тук да си завърша образованието до 12. клас да си мина матурите и т. н, а не да уча във Франция с български език и българска история.. Чела съм и продължавам да се информирам от различни места. Съгласна съм, че още не сън наясно с нещата, именно затова съм решила да потърся съвети, а до заглавието - да не е подходящо, но не се и досетих в момента, в който пишех. Не виждам нещо смешно, но щом си решила да се смееш смей се.

5.   се пак благодаря на всички Ви, мисълта ми беше тук да си завърша образованието до 12. клас да си мина матурите и т. н, а не да уча във Франция с български език и българска история.. Чела съм и продължавам да се информирам от различни места. Съгласна съм, че още не сън наясно с нещата, именно затова съм решила да потърся съвети, а до заглавието - да, не е подходящо, но не се и досетих в момента, в който пишех. Не виждам нещо смешно, но щом си решила да се смееш смей се.

6.   Решението си е твое. Само искам да ти кажа, че мнението ти за България е грешно! Ако отидеш в чужбина всичко българско в теб ще започне да крещи. Аз живея в България и с честен труд печеля не много, но достатъчно, за да чувствам щастие и удовлетвореност.