Споделена история от Образование

Дания-има ли реализация там за творците?
Здравейте,
Студент съм в Художествената академия в София. Тая година се дипломирам и обмислям магистратура в чужбина. В необятния океан от информация в интернет, установих, че в Дания обучението би ми излязло почти безплатно. В Оборг намерих университет който предлага, магистарска степен по Индустриялен дизайн на Анг. език. За жалост не можах да се сдобия с инф. за специалността, и аз не добих впечатление от курса. Разбрах единствено, че Датчаните са силни в дизайна и, че имат връзки с разни бизнес среди, но дали пращат студентите си на стаж и дали им намират работа след завършването, както правят в САЩ, незнам.... , а много се интересувам от това?
Като цяло незнам с какво точно ми се занимава, и съм доста обаркан... знам, че ми се рисува предимно! Ако има някой който е в моята творческа среда и може да ми даде съвет за държава или специалност с перспектива към която трябва да се насоча с радост ще чета?

Коментари

1.   Не съм художник, но ще ти кажа, че в Дания стандартът на живот е адски висок. Имам предвид, че цените са поне 3-4 пъти по-високи от тези в България и то за най-обикновени хранителни продукти и неща от първа необходимост, наемите също са много високи. Да, обучението е безплатно, но ще имаш големи разходи за живота си там. Трудно е да живееш там с пари, заделени от тук. Разбира се, намериш ли си работа, ще взимаш добра заплата. Но художниците днес може да продадат една картина, а после седмици - нищо. А датски знаеш ли? Аз лично не съм чула за никой известен датски художник...

2.   Авторът:
И аз не съм чул, в Дания за гениални творци, попринцип :), но аз съм по скоро дизайнер, и знам, че са известни с прословутия си датски дизайн! Чудя се просто, ако карам магистратура там дали небиха ме наели от някоя фирма след време, дали нямат такава практика! Знам за безплатното обучение и високия им стандарт, незнам датски.... , но знам, че има курсове във всеки град и обучението може и да е на англ.