Споделена история от Образование

Kандидатстване
Трудно ми е да избера какво да уча след 12 клас. Математиката ми въври страшно много, също така и биологията. За медицина трябва биология и химия, но с химията сме доста скарани. А относно до математиката, обожавам да решавам задачи. Една от най-добрите съм в училище, но не знам какво да следвам с нея. Затова искам помощ, ще се радвам да ми дадете съвети.

Коментари

1.   Биотехнологии - съчетани са математика и биология главно, но трябва да знаеш, че където има биология няма как да няма дори и малко химия. Прочети повече в нета за тази специалност. Подходяща е за чужбина.
Инженерни специалности с висша математика, макар че не е най-доброто за момиче.
Икономически специалности също има математика, но пък са много клиширани и вече всеки е икономист.
Информационни технологии, IT специалист.
Запитай се какво искаш да работиш като професия. Има даже сайтове където описват дейността на различните професии. Поразрови се малко.
Успех

2.   Важно е да решиш какво искаш да работиш, а не толкова кой предмет ти е по-лесен. С математека се влиза икономика, счетоводство, ИТ, инженерни специалности и т.н. като в нито една насоко няма просто да решаваш задачи като в гимназията. И лекарите не учат по време на следването си същата химия, с която те приемат, но там пък трябва да решиш дали можеш психически да носиш отговорността за живота на някого, да правиш аутопсии, да гледаш тежко болни хора и т.н. (лично аз намирам лекарската професия за изключително благородно, но и трудна - не мога да си представя да гледам някой, който знам, че е неизлечимо болен и т.н.).
Ана

3.   С математика можеш да кандидатстваш почтш всичко. Дава ти много повече възможности от биологията. Трябва да решиш с какво искаш да се занимаваш като професия.
Според мен по-добрият избор е математиката щом ти върви.