Споделена история от Образование

Реализация с кореистика?
Здравейте! Тази учебна година ще ми е последната и след това ще ми предстои кандидатстване. Главно съм се насочила към Кореистика (от 3 години съм на тази вълна; и да уточня не е само заради филмите и музиката! ). До тук добре, но след това изниква въпроса има ли реализация с тази специалност? Чувала съм, че едни от вариантите са да работиш в корейското посолство или като учител. До колко е вярно това?
П. С Моля хора, които не се интересуват и не знаят нищо по тази тема да не изказват некомпетентното си мнение! Благодаря :)

Коментари

1.   бъди търговец замини за корея дистрибутирай дадена фирма и с този бизнес започни. и прочети някоя книга на Кийосаки

2.   Екстремни науки като иранистика, японистика и кореистика са много тачени и са по-скоро политически науки. Хората, които успеят да завършат работят по посолства предимно, да. Но също може и като търговски представител на някоя корейска фирма в България... защо не и някъде другаде по света, ако научиш и един друг чужд език (след корейски английският ще ти се стори като детска игра :Д). Много просперираща специалност е, не случайно много малко хора я завършват. Например иранистиката е открита през 1993 година в СУ и до сега са завършили към 50 души (офиц. данни от СУ погледнах). Това означава, че приемът е труден, но веднъж завършила подобно нещо, с толкова малка конкуренция ще имаш сигурна работа.
Въобще не се замисляй дали си струва. Човек трябва да работи и учи това, което му доставя удоволствие и това, в което е най-добър. Както се казва- По-добре да си най-добрият чистач, отколкото най-некадърният лекар! Успех ти пожелавам :)

3.   Благодаря! Определено исках да чуя мнение, в основата на което не стоят предразсъдъци. Сега се чувствам още по-мотивирана :)

4.   Здравейте, тъй като малко съм закъсняла с тема исках да попитам няколко неща. Тъй като тази година ми е последна в гимназията и след това съм се насочила към кореистика. Исках да попитам освен реализацията по света, искаше ми се да знам трудно ли се влиза. Горе долу бала колко трябва да бъде? Такива неща. Чувала съм, че за японистиката се влиза малко по-трудно. Благодаря Ви! :)

5.   Самсунг, Хюндай, КИА, LG... това са гиганти, които са стъпили в цял свят. И ако сега ми кажеш, че с корейски няма поле за развитие! Отвори някой от сайтовете им и виж предложените от тях работни места. Много предлаганите оферти са по други места по света, но съм сигурен, че български официални представители с драго сърце биха те вземали на работа. Това е ако не ти се мърда от България разбира се.

А иначе да отидеш в Корея е лесно. Бил съм в Корея и да ти кажа там даже с английски би си намерила работа, защото си бяла, а ако и корейски говориш... ехее. Да, малко са расисти, още ни делят на раси и уважават белите заради кожата им. Разбира не всички, има ужастно много хора които (за разлика от нас) са се прибрали от САЩ и за бели даже не щат и да чуят, те пък са другата крайност. Но като цяло корейския ще ти отвори много врати и сърца, бъди сигурна! Успех!

6.   след като завършиш кореистика трябва да тидеш в корейското посолство
ако си с отлична оценка и корейците от посолството те харесат ще ти дадат избор за професия и избор за град в който можеш да работиш и те изпращат там