Споделена история от Образование

Как да се подготвим за 9-ти клас?
Здравейте, този септември ще бъде 9-ти клас. Бих искал да знам как трябва да се подготвя. Аз съм много сериозен, когато става въпрос за образование. Бих искал да знам конкретни неща, които трябва да се знаят в 9-ти клас. Искам да ми изпратите линк където мога да уча преди 9-ти клас, така че да ми бъде по-удобно да уча. Зная, че по Химия ще учим "таблица на елементите", но ми се иска да се подсигуря с добър уеб сайт, който да ме подготви. Моля, помогнете :)

Коментари

1.   Нищо по различно от 8-ми клас. Биологията е по-гадно, но няма да усетиш как е минала и тази година, защо ти е да се тровиш предварително?

2.   Ако си в езикова паралелка, ще учиш материала за осми клас. От това помня единствено, че по биология учехме различните системи в човешкото тяло. Ако си учиш материала за 9ти клас, мога да ти кажа малко повече, защото аз сега завърших 10ти клас с езиков профил. По биология се почва с екология, която на мен лично ми се стори много гадна, само зубрене е по мое мнение. След екологията и до края на годината е биохимия, като ние минахме през мазнини, белтъчини, въглехидрати, транспорт през клетъчната мембрана, митохондрии, АТФ и свършихме с цикъла на Кребс. Не е лесно като цяло. По химия се започва с органична химия, която аз в началото я чатках, ама на края на годината бях изпаднала в някакъв ужас :D По физика помня електромагнитни полета и махала; по география има доста стопанство. По история доколкото си спомням първия срок разглеждахме най-вече Великобритания, Германия и Франция, а втория се учеше българска история. Трябва да почнете психология и логика, там не знам какво особено да ти кажа. На мен не ми допада въобще т. нар. "цикъл философия". Ами, не знам какво повече да ти кажа, ти питай ако има нещо. Иначе не се занимавай отсега с това, вземи си малко почивка, защото през годината няма да я имаш :)

3.   Пак съм номер 2 с романа :D Ето ти тук един сайт: http://212. 39. 92. 39/e/, не съм го разглеждала подробно, но щом те интересува, разрови се, може пък да намериш нещо.

4.   Прочети си задължителната литература по литература, това много ще ти помогне да се справяш по-лесно по този предмет през годината. :)

5.   Почивай си сега, чети книги, учението ти няма да избяга, ще дойде през септември.