Споделена история от Образование

Школа или уроци
Здравейте аз съм момиче на 15 години сега ще съм 9ти клас искам да ви разкажа на кратко моята история като бях малка до 3-4 клас се справях с английския език и имах добри оценки, може би защотот е бил и по-лесен, след това като станах 5ти клас се преместих в друго училище и там започнах да губя знанията си нищо не разбирах след това в 6ти клас ни беше учителка англичанка там пък съвесем нищо не разбирах в 7ми клас не отварах учебници а в 8ми клас отидох в ново училище и имах 18 часа седмично разбрах го горе долу ходех и на уроци, защото имах желание а и също така на края на годината имах изходно ниво и сега ще съм 9ти клас но се чудя да се запиша ли на школа или пак да ходя на уроци ходих в школата да разпитам как стоят нещата и жената ми обясни но сигурно ще съм с по-малки деца, защотото някои започват от по-малки дали е прекалено късно? Според мен по-добре късно от колкото никога на днешно време без език съм за никъде но пък имам и друг проблем понеже и в школата ще имам други учебници да не би да изостана с материала в училище, но слава богу тази година ще имам по-малко часове английски, но пък ще уча немски първа година.. ох не знам моля ви помогнете ми посъветвайте ме Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Аз те съветвам да попиташ учителката си по английски от осми клас дали дава частни уроци и да ходеш при нея. Така хем ще си при познат човек, хем ще вървите успоредно с материала в училище и няма да се раздвояваш между два различни учебника в школата и в даскалото. Иначе школа също не е лош вариант, но по-добре ходи с възрастни, не с хлапетии на по 12-13г., защото ще се лигавят постоянно и нищо няма да можеш да научиш. А за немския не се притеснявай - щом е втори език, приеми, че няма да можеш да го научиш като света (просто е прекалено труден, а и учителите по втори език не си дават много зор), така че учи, колкото да се справяш и да имаш хубави оценки, а главно си наблегни на английския. Успех!