Споделена история от Образование

Проблем със съквартиранта
От доста време се чудя дали да споделя този мой проблем, но най-накрая се реших....

Тази година ще съм студент втори курс. Проблема е, че не ми удовлетвориха молбата да сменя стаята си, а нямам пари за квартира. Така пак се очертава да живея със съквартиранта си от миналата година. Момчето е от едно село до Пазарджик.

А ето го и проблема - той е супер немърлив, живее като скот и постоянно яде чесън, кисело зеле и т.н. Хиляди пъти съм му казвал, че не ми е приятно и го помолих ако е възможно да хапва в коридора, но той само седи пред компютъра и по цял ден играе Дота. Въпреки това в университета му се получават нещата - има приличен успех. Но що се късае до немърливостта му - няма равен. Чорапите му винаги стават черни за отрицателно време, а в стаята понякога е такъв смрад, че не се издържа. Позволява си да си попръцква, направо не знам как не ме е удушил...

Разговарял съм с него, но резултат няма. Всичко е по-старо му. Дайте някакви съвети? Как да се справя с този проблем.

Коментари

1.   И аз имах един съквартирант, пак от там... Пълен мизерник. Ядеше само камчия салам. Учех във ВИНС...

2.   НемАрливост

3.   И аз имах такъв, дето сереше и не си пускаше водата, а понякога сереше направо в сифона и естествено не си чистеше, да не разправям всичките му мурафети. С такъв оправия няма, просто при първа възможност се махни от там или направи така че той да се махне.

4.   Ами какво да прави? Да не пърди ли? Това си е нормално. Дори е вредно да ти се пърди, а да не пърдиш. Чесъна е полезен естествен антибиотик не виждам нищо лошо, че го яде. Мисля, че ти трябва малко да преосмислиш гледната си точка.

5.   Възпитатели нямате ли? Не виждат ли какво е положението с миризмата и хигиената? Щом не ти е приятно, да ви разменят с друг. Какво им пречи? А пък за миризмата, проветрявай без почивка и слагай ароматизатор.

6.   пхахахах човекът има същото право да е в тази стая както и ти - от къде на къде ще яде в коридора? Защо направо не го пратиш да яде в тоалетната? !
А иначе може и да се усети ако на няколко пъти като пръдне или яде чесън, започнеш да пръскаш с дезодорант или изчисти твоята половина от стаята и нека неговата седи мръсна, може и да му направи впечатление.

7.   Можеш да се преместиш, ако се обърнеш към домакина на блока.

8.   Изглежда решението е само едно, кажи от кое точно село е, за да ти помогнем :D

9.   Гадост! Не знам, питай домакинката дали няма начин да те преместят в друга стая, защото така както го описваш верно изглежда като голяма кочина! Ама просто си има такива хора. Имах един колега в университета, не се къпеше и не си сменяше дрехите! Цяла година ходеше с едни и същи дрехи!!! Само зимата слагаше палто, а лятото беше без! Ужас! Каква воня се носеше... а не ми се мисли каква му е била стаята и как го е търпял съквартиранта му. Та опитай да си смениш стаята, все трябва да има решение. Успех!

10.   Те от селата се забравят понякога. Моя например е гаден измекяр и ми ползва работите без да пита. Един ден бях забравил да измета понеже предния ден има 12 часа упражнения и на следващия ден ме изкара супер мърляча. По лошото беше когато го оставих сам за 5 дни, беше нацапал прозорците, котлона ми, каната ми. А днеска направо ми опръска лаптопа, телефона и дори самия мен с гореща мазнина.

12.   Помогни му да си намери приятелка, която да идва във стаята ви да го вижда и може да се оправи. Ако разбира се нямаш много против техните интимни сцени.