Споделена история от Образование

Какво да правя?
Моля ви помогнете ми посъветвайте ме не знам какво да правя честно казано аз съм момиче на 15 години сега ще съм 9ти клас уча в паралелка география и икономика имам мотивация да уча тази година си обещавам че наистина ще постигна много добри резултати и искам страшно много да успея в живота но английския ми ебава майката с извинение на цялата работа по чуждите езици хич не ме бива адски са ми трудни особено граматиката.. тази година ще уча и немски аз преди не съм го учила но сега лятната ваканция имам един речник с най-важните неща и ги понаучих чудя се да не би пък да ми провърви повече в немския

А ето го и основния проблем който наистина много ме тревожи понеже миналта година бях с широко обучение на английският език и имах 18 часа седмично накрая на годината имах изпит на него имах 3 ходех на частни уроци. Сега тази нова учебна година реших да се запиша на школа поинтересувах се направих тест и се оказа че съм на 2-3то ниво няма да съм с врастниците си това за мен не е проблем нормално аз съм изпуснала основните неща но честно да ви кажа се отчаях много и ми се реве защо ли родителите ми не ме записаха като по-малка да го уча в днешно време без език съм за никъде е въпреки че има хора на по 20-30 години който те първа започват да го учат но аз не искам да уча в друга държава защото нямаме много средства а просто искам да имам сертификат за работа тук и да го знам, да мога да го употребявам свободно в момента рева защото ми е много мъчно да не би да съм тъпа какво да правя и дали да остана в школата на по ниско ниво за да го науча и има вариянт пак да ходя на индивидуални частни уроци но е пък е по-скъпо и ме притеснява имаме възможност но ми тежи на съвестта или също така си мислех да съм си самоучител намерих доста сайтове и да се боря какво мислите вие и още нещо мисля да уча кинезитерапия в нса или международн туризъм в софия и там да работя и да се развия по какви предмети да наблягам или до 12ти клас не е важно и какво на днешно време е най-важно освен езика и каква компютърна грамотност трябва да имам.

Благодаря ви за отделеното внимание много ви моля посъветвайте ме и извинете за правописните грешки

Коментари

1.   Има мн начини да си подобриш англ език но най- важното е точно граматиката в началото. Като цяло англ граматика е нищо в сравнение с немската а за руската да не говорим :D
Според мен с англ език нещата стоят така:
1. Граматика (за да знаеш основните времена и правила при съставянето на изречения... просто без това няма как да започнеш качествено да учиш англ език)
2. Заучени изрази и словосъчетания, които можеш да научиш с гледане на документални филми на англ език
3. ДУМИ след граматиката това е най- важното в англ език - думите които се научават по мн разл начини има речници има органайзери
и трябва да се използва езикът тоест изтегли си примерно audio book приложение за таблет или iphone слушай англ радио но такова speech radio чети англ книги
... е аз сега тука изброявам не че правя всичко това :D
УСПЕХ пожелавам дано съм бил полезен

2.   Ако мислиш, че можеш значи можеш! Колкото повече се притесняваш и имаш страхове, толкова повече ще затъваш. Гледай филма Тайната и прочети книгата на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Аз така успявах в училище и в университета да изкарвам висок успех имах само 5ци и 6ци, с преобладаващи вторите оценки. Всичко учех лесно, защото вярвах в себе си. Трябва да промениш нагласата си към всичко!
Успех
Zake