Споделена история от Образование

Искам да науча английски.
Здравейте, аз съм момиче 8-ми клас. По стечение на обстоятелствата в началните години не съм учила английски и после колкото и да се стараех не можех да наваксам, та сега нямам най-важната основа и ми е много трудно. Сега искам да започна да го уча от начало на частни уроци, но не мога да намеря добър учител, което в днешно време е изключително трудно. Притеснявам се че времето си тече и искам да започна колкото се може по-скоро. Не съм мързелива, напротив ученолюбива съм, но с английския просто го закъсах. Ако можете да ми препоръчате някой учител ще съм много благодарна. Благодаря на всички, които прочетоха историята ми и много ще се радвам да ми дадете някакъв съвет.

Коментари

1.   Мила, разбирам те. Имам съученици, които хич не знаят езика и за тях е много по-трудно да се ориентират със всичко, защото то навсякъде ни заобикаля английският. Аз съм много благодарна, че в началното училище успях да го науча, защото откакто отидох в гимназия изобщо не съм мръднала- само филмите дето гледам ми помагат. Ще те посъветвам да се запишеш на БРИТАНИКА. Остави ги частните уроци на нищо няма да те научат. Аз тази година се записах в Британика на подготвителен за сертификата CAE и съм много доволна. Запиши се в Британика или Аво Белл и гарантирам ти ще го научиш чудно.

2.   Аз никога не съм учил в училището каквото и да е, камо ли английски, но го знам много добре. Още от дете знаех основните неща, не знам как съм го научил, сигурно от гледане на филми с англ. аудио и със субтитри и играене на видеоигри

3.   Оф, а ти питаш за даскал. Ами има си форуми, тука ли е мястото? Последните няколко теми, които са публикували модераторите, просто отрепват коня с правата лопата в банята. А мойта история, която е худ. произведение, странно защо не беше публикувана, за да се публикуват, че единият просто обичал да чука престилки, другата пита на кой учител да ходи, а на третият приятелят му лъжел (не него). Знам, че този коментар ПОСМЪРТНО няма да се одобри, но ми е странно, че се публикуват откровени глупости, а моята ХУДОЖЕСТВЕНА история кучета я яли.

4.   Искам само да ти кажа, че пак добре си се ориентирала навреме горе-долу. Имам колежки в университета, които чак сега разбраха, че без английски или някакъв друг чужд език си за никъде и чак сега почнаха с уроците, паралелно със следването.

5.   Британика и Аво Бел са много скъпи, а качеството на преподаване не винаги е най-високо при най-високите цени. Ако си от София, пробвай ИЧС на СУ или Училища за Европа, тях ги има в много градове, аз учих в тях английски и съм супер доволна, а и цените са сносни.

6.   Забравих да допълня - виж в сайтовете за групово пазаруване често се намират много изгодни цени за курсове по английски. Майка ми ходи на уроци в ЕГ Консулт за 100 лева и е доволна.