Споделена история от Образование

Как учите темите по химия
Здравейте! Другата година ще кандидатствам стоматология в МУ Пловдив. По биология ми е доста по-лесно, отколкото очаквах, но химията ми е малко проблемна.
В училище се справям супер и я разбирам, най-добрата съм в целия клас. На уроците обаче не се справям толкова добре. Не съм сигурна дали е от темите на госпожата или проблема е в мен (най-вероятно второто).
Искам да ви попитам, вие как учите по химия? Лесно ли ви е? Колко време отделяте?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз пък тази година ще кандидатствам с Фармация и не знам как ще запомня всички неща по химия и биология. Септември почнах уроци по химия, по биология вкъщи ще си уча, но така и не намирам време и още не съм минала учебника за 8 клас, а имам и за 9 и 10 :Х Помогнете ми как да запомням всичко по двата предмета :(

2.   Някой може ли даде изпитите по химия и биология от тази година или миналата? В смисъл да видим за какво точно става въпрос.. Аз търсих, но не намерих, затова моля някой да даде линкове :)

3.   Уча медицина в МУ София. Като кандидатствах бях научил по химия всичко за задачите и темите почти не ги бях пипвал и реших че ще пиша това което знам от задачите или от часовете в у-ще. Задачите си ги реших идеално а темата написах колкото да има нещо и имах 5, 40. Естествено ми беше напълно достатъчно, така че нз Пловдив как е но ако си знаеш задачите можеш и без темите ;) успех

4.   Абзац по абзац учиш и разказваш, колкото повече пъти го кажеш, толкова по-добре. И на мен са ми много трудни темите, особено по химия. Знам ги за урока, но след 2-3 дни вече съм забравила всичко.

5.   Химията и биологията са ми едни от любимите предмети. Учи, не се предавай. Просто си разсеяна и за това не можеш да запомняш - това е.

7.   Химията е доста обемиста и сложна, но логична наука. Съветвам те напълно сериозно да подходиш по въпроса. Не слушай такива като №3, минали случайно между капките. То вярно, че нивото е безнадеждно паднало в сравнение с преди 10-15 години, но поне на кандидатстудентските все още държат.

8.   Здравейте!
Моля обяснете ми как трябва да се учи по биология. Когато седна да уча ми доскучава да пиша целия урок, да повтарям на глас абзаците. Има ли някакъв начин, по който ученето ще е по -лесно?

9.   Тази години ме приеха дентална медицина в Пловдив и мога да ти кажа, че химията там е доста трудна дори й да я разбираш. Научи си хубаво органичните теми, защото задачите, които се падат там са органични. Обърни и внимание и на неорганичните, но по малко. От другата година няма да има теми, но ще има тест със задачи, което не е по-лесно. Накарай учителя ти да ти дава повече задачи за Пловдив, защото те са по-специфични от другите вузове. На мен лично не ми бяха по-трудни, даже са по-интересни. Повече четене трябва по химия, но като четеш повече, ще стане работата.
До номер 8 и аз бях така в началото ама после като опря ножа до кокала и трябва да седна да чета стабилно. Хубаво е да разказваш уроците на някой - на учителя ти или вкъщи на някой от семейството ти. Гарантирам, че така по-лесно се запомня. От писане аз лично файда не намирам и не съм писала изобщо, а само разказвах.

10.   Отговорът е преразказ, на мен това ми помага вземаш една тетрадка и почваш и пишеш най-важното ТОВА Е! Аз така минавам по всички уроци.