Споделена история от Образование

Как да се мотивирам?
здравейте, в момента съм 10 клас. След две години ще кандидатствам и както се сещате оценките ще ми трябват, нооо имам един проблем. И той е, че не мога да се мотивирам да уча.. нямам никакво желание да седна да уча по нещо или когато седна си намирам 592730101 други занимания, които нямат нищо общо с ученето.
Вие как се мотивирате да учите? какво ви кара да сте постоянни в това?
как научавате по -обемни теми, текстове, уроци?

Коментари

1.   Ей това е младото покеление. 10 Клас където се предъвква от минали класове, по историята на България, по география географията на България, по математика се предъвква материала от 5, 6 и 7 клас и така нататък.
Какво има да му учиш? Досега 10 години, ако си бил/а в час, не ти трябват учебници въобще.

2.   Мило момиче, и аз имах този проблем докато не станах 12ти клас тогава нещата се обърнаха от самосебе си. Има си хора които си учат без да се мотивират и тези които не учат каквото и както да правят еми не се получава. Но от личен опит ти казвам учи, като станеш след 2 години дванадесети клас ще си кажеш защо аз не учих когато трябваше а сега се сетих. Аз например си казвах е какво толкова има време докато завърша, да ама не времето мина много бързо. Нали се сещаш че човек ако иска нещо да направи го прави ако ли не търси причина както при теб с заниманията. Опитай се и си кажи абе днес ще си отделя 1 час и ще си науча урока каквото и да стане ще изкарам 6 или 5 и няма да ме бутат поне 2 седмици, и после пак...

3.   Да, определено е трудно, ако нещата са ти скучни, ама понякога човек прави и неприятни неща, когато знае, че трябва. Например като си болен пиеш лекарства, нали? Въпреки че са отвратителни на вкус, ама знаеш, че е за твое добро. Така и с ученето, да тъпо е, скучно е, тежи ти, ама един ден ти ще имаш нужда от добра диплома и знания, нали? Същото е. А колкото до обемните текстове, взимаш една тетрадка и си записваш в нея само най-важното, без примерите и пълнежа и после учиш само него. Пример по история.
681-създаване на България.
700-Хан Аспарух загива в битка, наследен е от сина си Тервел.
И т. н. Просто се научаваш да отсяваш важното от подробностите и него го учиш почти на изуст.
Ти как мислиш иначе човек се подготвя за тежък изпит в университета? Само така.

4.   да уточня за номер 1 не уча история на България, тъй като съм в езикова учим по учебници за 9ти клас в момента!

5.   Ами щом си в езикова гимназия и досега не си намерила мотив да учиш, изобщо какво правиш там? Да си в някой скапан техникум е по-разбираемо да нямаш мотив, обаче в ЕГ? С езиците как се справяш въобще, щото то там без мотивация не става, особено първата година с тези 4 часа всеки ден... Ако ти самата не намериш мотив да учиш, просто няма да стане. Всичко зависи от сама теб.

6.   Здравей, това дето ще ти го кажа е вършило работа не един път. Сега сигурно си на 17 години и догодина ставаш на 18 и тогава ще имаш възможност да го направиш (ако ти стиска) - изнеси се от вкъщи и започни да се издържаш сам. Ако имаш нужда от мотивация - повярвай ми - ще я получиш. И ще се научиш да учиш бързо - просто е - хващаш учебника и го приключваш за 2 - 3 дни. А сега се лигавиш, защото тати носи, мама меси... Ама живота е едно малко по- различно нещо.
Успех и се стягай!

7.   Езиците ми вървят. Не съм имала по-ниска оценка от 5 и то в 8ми клас. Много бързо запомням думите и граматиката и просто висчко. Проблемът не е в това, че не уча - просто не ми се струва достатъчно това, което правя. Имам доста високи оценки без да правя почти нищо, което ме притеснява и си мисля, че не знам материала. Мисля си винаги, че когато дойде време да правя матура и да покажа какво знам.. аз ще покажа -нищо.
И в момента съм на 16 и догодина ставам на 17

8.   Ох ами какво да ти кажа - те половината неща, които учим в училище са напълно безполезни. Скучни са и в голяма степен нямат никакво приложение. Като завършиш и да си ги учил, и да не си много от тях, които не са пряко свързани със специалността ти, ще ги забравиш. Учителите да не ги коментираме... Просто трябва да си наложиш и да сядаш да учиш от време на време, за да не закъсваш. Наблягай най-вече на предметите, с които мислиш да кандидатстваш след това и на БЕЛ естетвено, защото е тъпо да знаеш някой чужд език по-добре от своя собствен. Успех :)

9.   И аз съм същия. 9 клас съм. От години не съм учил, само по някой разказвателен предмет, преди да започне часа прочитам урока, колкото, ако ме изпитат да кажа за 3. Страшно ме мързи, не само за учене, ами и за всичко. Искам да започна да уча, ама като отворя тетрадката ми става страшно скучно. Дори веднъж докато четях се загледах в стената, а на нея нямаше нищо и ми беше по-интересно

10.   Подкрепям номер 2 и 3. Щом го осъзнаваш и имаш желание да учиш, значи ще се справиш. Сега ще ти споделя аз как се мотивирах. Първо направих стаята си много уютна и приятна, така че да ми е добре да седя в нея. Не се изискват много средства за това. Второ- пусках си тихо любимата ми музика. След това винаги си записвах най-важното, което трябва да знам, като използвах много цветни химикали и където е възможно, правех всичко на схеми и таблици, дори и рисунки. Предварително си поставях цел, какво точно ще науча днес. (в началото правех голямата грешка да искам да науча всичко за един ден). Вечер винаги излизах с приятели или на разходка за да разпусна, така се мотивирах повече за следващия ден. Надявам се да съм ти помогнала. Успех!

11.   При мен помага като си представям, че съм на война и давам всичко от себе си и естествено слушам някаква студена музика. Или се предизвиквам сама, че ще получа 6 на всяка цена. Това ми помага.

12.   Здравей! Аз лично правя така-изолирам се в стаята си и се концентрирам. Аз уча по по-трудния начин... Преговарям всички раздели и уроци, които съм минала и чак тогава взимам следващия урок(уча и уроците за следващата седмица за да не уча тогава, защото като се върна от училище съм изморена). Така съм по всички разказвате юни предмети. По моя начин на учене помня материала и от миналите години.

Момиче, 12год.