Споделена история от Образование

Не мога да реша какво да уча, помогнете! ЮЗУ
Здравейте, аз съм на 19 години, завърших средното си образование тази година (2013) и поради несигурност реших да си взема една година почивка, за да обмисля нещата добре. Доста съм голям вече - знам, трябва по-лесно да взимам решения, но не мога, много съм неориентиран.
Та, с математиката сме скарани жестоко, никакъв вариант да уча каквото и да е свързано с математика, дори подминавам подобни специалности!
Харесвам философия и психология, смятам, че умея да разсъждавам и като цяло писането ми се отдава.
Решил съм да уча в ЮЗУ поради това, че Благоевград е страхотен град, а за мен мястото е много важно!

Дипломата ми е с обща оценка 4. 88.
Матура по БЕЛ - 5. 49
Матура по Биология - 5. 60

Въпроса ми е следния:

Какво знаете вие за ЮЗУ, какъв е университета, лесно ли приемат, трудни ли са приемните изпити и въобще всичко, което се сетите.
С тези оценки в кои специалности мислите, че мога да се насоча? Историята не ми върви особено, иначе бих записал право, но пък като цяло мисля, че напоследък много юристи има и трябва да си избера нещо друго. Смятам, че притежавам комуникативни умения.

Това е общо взето. Страшно неориентирана и объркана личност съм, времето си минава, а аз даже не мога да реша какво ще уча, че да взема да се готвя.
Моля ви за някакви съвети! Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Щом хaресвaш философия и психология, aми товa е!
Не знaм кaк си с история и геогрaфия, предполaгaм, че ще ти е интересно също aнтропология.
Мен лично ме влече криминaлнa психология и крим. aнтропология.

2.   кандидатствай по всичко по което искаш и виж дали ще те приемат... помисли какво искаш да работиш, защото и работа не се намира лесно..

3.   Лесно приемат, но не очаквай да имаш работа след като завършиш!

4.   Отвори сайта на университета, виж какви специалности предлага, виж как става балообразуването за всяка специалност, виж учебните планове на специалностите, какви предмети се изучават.
Аз лично имам изключително негативно мнение за този университет, но както да е, изборът си е твой и ти си решил да учиш там.
На тази възраст е напълно нормално да си неориентиран. Даже и тези, които си мислят, че са ориентирани не знаят колко далеч са от реалността. Но ако това е била единствената причина да не влезеш да учиш още сега, то леко си сгрешил, поне според мен. Трябвало е по-рано да си избереш специалност. Хубавото е, че грешката е лесно поправима. :)

5.   Здравей! Аз съм момиче на 19 години и аз като теб завърших тази година, но реших да си дам малко време! Тоест записах се, но след това се отказах ( което беше глупаво). Желанията ми бяха като твоите психология и философия също в Благоевград. Тази година ще запиша отново и се надявам този път да продължа без се отказвам. Не мога да ти кажа какви са изпитите, защото влязох с матурата, но ако си учил през годините ще се справиш! Ако питаш мен се стреми към това, което ти харесва.. и другото, което е психологията е много модерна и съвременна специалност.. обикновено хората като чуят думата психолог си представят луди. Напротив в тези тежки времена все повече среди и институции се нуждаят от психологическа помощ.. например училище, съд, МВР, вестник, телевизия и др. Не се колебай, а дерзай! Живи и здрави догодина може да се засечем хех :Д
Успех и Весели празници! :)

6.   Споко, каквото и да избереш най-вероятно ще те приемат - доста лесно се влиза там. Друг е въпросът, че като завършиш надали ще си научил кой знае какво, понеже университетът не е от най-добрите.

7.   По биология имаш отлична оценка, защо не учиш медицина? !