Споделена история от Образование

Ще се справя ли?
Здравейте!
Аз съм мъж на 26 години и съм учител по руски език.
Може да прозвучи малко налудничаво от моя страна, но винаги съм искал да следвам в Духовната семинария. Интересувам се "задочно" от боговете, история на религията, въобще всичко, свързано с религията , разбира се на аматьорско ниво. Нещата при мен така се стекоха, че след като завърших Езикова гимназия, реших, че най-правилния избор е да продължа , да се занимавам с език.
Какво ще ме посъветвате - да следвам ли мечтата си, или на моята възраст , просто вече е прекалено късно?
Напълно съм наясно, че подготовката ми за кандидатстване, ще ми отнеме доста безсънни нощи, защото работя като главен учител и деня ми е доста зает.

Коментари

2.   Каква "възраст", какво "късно"? Сериозно ли говориш? На 26 години - късно? Учи и прави това, което те тегли отвътре! Иначе цял живот си обречен да ходиш на работа с отегчение и насила. Едва ли има по-голямо наказание. Подготви се и следвай мечтата си! По-добре един качествен духовник (колко много липсват сега, нуждата от тях скоро няма да свърши), отколкото изнервен и отегчен учител, пък бил той и главен!

3.   Запомни от мен следното: за образование възрастови граници няма! Винаги трябва да следваш мечтите си. Познавам хора, много по-големи от тебе, следват второ висше или магистърска степен. Така че с ентусиазъм ще постигнеш всичко. Ако има задочна форма, вероятно може да съчетаеш и двете. С второ висше ще се почувстваш дори и духовно по-богат. Успех!

4.   1-Во, нa 40 год. и в моментa учa:))) по мечтaтa ми.
2-Ро, лъвицa съм и ще ти го кaжa по лъвски:
Aз искaм, знaчи могa!
Нямa нaчин, дa нямa нaчин!

Следвaй мечтaтa си, не пускaш сигурното през товa време( рaботaтa) но удовлетворението от постигнaтaтa мечтa... не бих го зaменилa зa другот, цял живот въпроси, aми aко... aко бях.... дaли пък...
Много си млaд още зa дa биеш отбой.

5.   Много ми е интересно как на 26 години стана главен учител? За да работиш учител си учил висше поне до 24 год възраст, кажи и ми как за две години стана главен учител в училището?

6.   аз само искам да те поздравя че на твоята възраст вече си главен учител, щом си постигнал това, защо да не можеш да се справиш и с подготовката за приема ;) следвай мечтите си

7.   Здравей! Ето и моят съвет: следвай мечтата си! Ако тя е да си духовен учител, то трябва да я изпълнеш. Никога не е късно за нищо. Аз лично също се интересувам от духовни неща и чета такива книги, но не съм решила дали да се занимавам с това професионално. По-добре първо помисли наистина ли желаеш точно това. Ако отговорът е "да", то ще трябва да вложиш цялата си душа за изпълнението на мечтата си. Трябва да се върниш към стари неща, за да кандидатстваш (доста неправилно поставяш запетаи). Може да си вземеш кратка отпуска, за да си поприпомниш това-онова и да изкараш курс в семинарията (примерно задочно). В никакъв случай не се отказвай от мечтата си, защото смяташ, че вече си твърде стар ( което не е вярно). Ако наистина твоето желание е да завършиш Духовната семинария, то нищо не може и не трябва да те спира. Толкова хора на стари години са ходили на вечерлно училище, ти - 26 годишен мъж, няма да се справиш? О, аз вярвам в теб!

8.   Не е късно.
Следвай мечтата си.

9.   Отговарям на номер 5. Главен учител се става не заради стаж, възраст и постижения, а по преценка на колектива и директора. При нас беше с тайно гласуване.

10.   Номер 5 зададе мн хубав въпрос.