Споделена история от Образование

Въпрос за английският
Здравейте в момента съм 9 клас. Не съм много зле, но не съм и добре по английският а мечтата ми е да отида да уча в чужбина след 12 клас. Реално погледнато нямам шанс да взема изпитите за прием и затова мисля да отида там и около година да работя и да уча езикът, а когато минава 1 година откакто съм там да следвам висшо образование. Как мислите имам ли шанс до 12 клас да го науча на добро ниво и как мога да го науча дотогава?

Коментари

1.   Като гледам как се изразяваш, и с българския не си добре. Така че ме съмнява след като си живял/а тук 16 години и не си научил/а български, да научиш за една година там английски.

2.   Възможно е човек да го научи от 9 до 12 клас, но точно ти дали можеш няма как да знаем.

3.   Разбира се, че можеш. Все пак имаш 3 години. Оговори се с вашата госпожа да ходиш на СИП (ако има), кажи да родителите си да те запишат на частни уроци, потърси в нета, има много такива уроци. Гледай клипове в youtube на английски, има много канали за учене на език. Гледай филми без субтитри, абе начини има много, а и ти имаш желание, така че нещата ще се получат. Успех!

4.   Здравей, така първо попринцип език не се учи толкова лесно знаеш, но при желание винаги има и начин.Аз съм 8 клас и ходя на уч-ще "Европа".Мога да ти кажа,че и аз не бях много добре с езика, но там наистина подготовката е много добра.Така че ако искаш това училище е добър вариант.Отива се 2 пъти седмично по 2 часа.Но първо в началото ти определят нивото на английския чрез тест. Надявам се да ти бях полезна.

5.   Ако имаш възможност вземи частни уроци и не губи време. Ще се справиш ;)

6.   Ако имаш желание, имаш и начин. И аз преди, в първите години, не ми вървеше езикът, а бях паралелка ЗИП англ., но после го овладях и бих искала да вляза в езикова гимназия и да замина да уча, работя и живея в чужбина(Германия или Австрия). Хубаво е да четеш неща на английски, да слушаш говора и малко по малко ще го овладееш. Късмет! :)

Д., 13 г.

7.   Имаш шанс, да. Но само при условие, че се стегнеш и започнеш да учиш стабилно. Не само по английски, ами по всичко. В университет в чужбина (зависи къде) не се влиза толкова лесно, като в България. Трябва сега да се напънеш малко, за да не се напъваш после цял живот. Разбираш какво искам да кажа. Но, повярвай ми, ако не се научиш как се пише "висшО", ще си останеш в България. :)

8.   Има хора, на които просто им се отдава този език. Например аз, откакто започнах да изучавам английски език в училище, не съм имала нито една слаба оценка по него. В момента съм 7 клас и го знам перфектно, не взимам никакви допълнителни уроци, просто ми е лесен и ми се отдава. Въобще не съм се трудила, за да го науча.
Но няма за какво да се притесняваш. Дори и да не ти се отдава, има какво да се направи, едва 9 клас си. Можеш да се запишеш на допълнителни уроци, на училище "Европа" например. А ако не ти се дават пари, има сайтове за изучаване на английски. Но не гарантирам, че ще го научиш много добре, тъй като е просто сайт, друго е някой да ти го обясни. Също, ако имаш някой приятел или роднина, който знае английски, можеш да го помолиш да ти помогне. Учи колкото да минеш тестовете, пък като отидеш в чужбина, постепенно ще го научиш. Но трябва много работа и желание, за да стане. Успех.

9.   Курсове, препоръчвам аво бел, аз там ходя, но много зависи на какъв преподавател попаднеш, доста са скъпички, но си заслужава. Можеш да видиш цените в сайта им. Ноо зависи на какво ниво ти е английският и главно дали си мотивирана, защото дори и да започнеш от ниво А1 (от 0та демек) имаш време с пет-месечни и летни едномесечни курсове да стигнеш до В2 (или FCE сертификат), желая късмет!
Г.

10.   Разбира се че има. Запиши се на частни уроци и чети и гледай повече филми на английски.

11.   От Автора:
Номер 3 можеш ли да ми препоръчаш такива канали?
Номер 6 и аз съм се насочил към Австрия или Германия надявам се да успея да ида там. Пожелавам ти успешно влизане аз като бях колкото тебе спах и не влязох в езикова и сега си бия тиквата но все пак човек се учи от грешките си.
Номер 7 вече съм почнал да уча стабилно. Успехът ми сигорно ще е около 5 и 70 но си мисля че е нисък а и както съм в професионална гимназия това много ме смущава.

14.   За какво ти е да учиш английски като си се насочил към Австрия и Германия? Не трябва ли да се притесняваш повече за немския...

15.   Ако ще ходиш в Германия или Австрия ти трябва немски, не английски!

16.   Пич и аз съм 9 клас и доста добре разбирам английски, както и добре мога да говоря, не много добре, но добре се справям, и всичко това сам го научил от филми, музиката която слушам и гледам лириките й, от игрите в която едната от тях общувам предимно на английски с другите хора, и така съм се научил, например те като ми пишат нещо и аз незнам една дума какво означава и гледам в нета кво означава и занапред я знам и така, много е лесно, нито сам ходил на уроци нито съм в паралелка с интензивно обучение на английски, просто се учи от нета и това е :)

17.   Aз съм 8-ми клас и ако си много зле вземи допълнителни уроци, наеми си почасово някоя учителка, и ако бях зле нямаше да пиша този коментар, учи англииски, и ако отидеш в чужбина си наеми учителка там, защото не знам какво више ще изкараш :)