Споделена история от Образование

Самостоятелно изучаване на английски език.
В моя град, или поне в моя клас не мога спокойно да изучавам английски език в часовете, абсолютно нищо ( това е първа година, тази ни сложиха нова учителка от която всички се оплакват, дори и брат ми, който преди време е бил ученик при нея и отново нищо не е научил. Та, както и да е имам желание да изуча езика, тъй като възнемерявам да ходя извън България след време, а както казах в училище е невъзможно. Та бихте ли ме посъветвали как вкъщи да уча? Основно ми трябва да владея говореното, не държа толкова на граматиката и писането. Мислех си да започна да чета статии, книги на английски и така..

Коментари

1.   По принцип не е работа сам да учиш език. Трябва все пак да си правиш тестовете, да си чуваш изговора от филолог и да ти обясняват нещата. И все пак има много самоучители, имаш и учебник и с малко помощ от някой познат, който е учил езика, когато имаш проблем и би следвало да ти се получи. Като научиш повечко думи започни да гледаш филми и клипове на английски без субтитри, в началото ще е трудно, но после ще свикнеш и няма да имаш никакъв проблем... помага и четенето на статии на английски. Но все пак мисля, че е най-добре на уроци.

2.   Пробвай с този сайт - http://ucha.se/ .Полезен е , за да научиш основното:времената , конструкцията на изреченията и т.н. Относно научаването на нови думи:може един или два месеца да се разхождаш с тефтер и в него да записваш най-често използваните думи от теб , след което да си ги преведеш и нещата ще се получат от само себе си.Разбира се , че и граматиката е важна.Къде ще искат неграмотник на работа?

Гери

3.   за да владееш един чужд език първо трябва да владееш собственият си. а за пълно владеене са необходими и четирите езикови умения: четене, писане, говорене, и слушане. сам в къши можеш да се подготвяш но е трудно. гледането на филми с английско аудио и английски субтитри помага. граматиката е необходима. тя е гръбнакът а запасът от думи са мускулите.