Споделена история от Образование

Помогнете с избора на професия
В момента съм 11 клас, уча в счетоводна паралелка в гимназия. От доста време се замислям към какво да се насоча, с какво да се занимавам като завърша. Засега си мисля за счетоводството естествено, но не съм решил категорично.
Затова искам да помоля хората тук, всеки който може да сподели накратко какво работи, какво му е естеството на работа, доволен ли е или не.
Ще се радвам да прочета и мнения от хора, занимаващи се с бизнес.

Искам да получа възможно най-много информация, за да добия по-ясна представа за работата в различните сфери.

Ще ви бъда благодарен

Коментари

1.   Няма значение какъв ще станеш, а колко добър ще си в това нещо. Всеки може да стане всякакъв за 4 г., но малцина могат да са добри в това. Всеки, който е някакъв, получава смешни пари, а всеки, който е добър в това, получава луди пари, без дори да го работи за някого другиго освен за себе си.

2.   Работи това, което ти харесва и ти е интересно, а не това, което работят другите. Не се води по мнението на хората, защото след това може да съжеляваш много. Нормално е на тази възраст да не си ориентиран, но само след няколко години вече ще имаш различна представа за живота. Ако имаш намерение да учиш висше, то ти остават доста години, докато започнеш сериозна работа и за това време може много неща да се променят.
А за собствен бизнес трябва да имаш предприемачески нюх и да си готов да поемеш всички рискове. Не всеки е подходящ за бизнесмен, дори и да е умен и интелигентен.

3.   Учи счетоводство!

4.   Само нещата, които се вършат от душа и сърце имат смисъл.

5.   Ако ти се отдава счетоводството - добре. Имай предвид, че става все по - трудно, особено с тези математики. Накрая с тази диплома можеш да идеш в някоя фирма и по цял ден да работиш на компютър - не плащат много добре, в нашата фирма счетоводителката взима към 500 лв., води таблици, оправя заплатите, пише фактури и само мрънка колко я натоварват.
Добре е да знаеш езици от 2-ра и 3-та група, идват много преводи и добри пари.
Огледай се на пазара, питай хората в какво им се състои работата, защото накрая нещата са винаги по - различни от колкото докато си учил.

6.   Продължи със счетоводството. Вече имаш основа.

7.   Благодаря за коментарите, но все пак никой не разкри каква му е работата и какво смята за нея. Ако видя мнение на счетоводител ще съм много доволен.

8.   От автора: а и в счетоводството има много зубрене на постоянно променящи се закони, наредби.. Знам, че във всяка сфера се изисква доста учене, но мисля, че ще съм по-успешен в някоя, където ома елемени на анализ, обмисляне, творчески подход.