Споделена история от Образование

Ще кандидатствам за Магистър - Фармацевт
До предварителните ( пробни ) кандидат - студентски изпити остават около 3 месеца.
Изпитите за тази специалност са 2 :
Биология : върху материала от 8ми клас - тест ;
върху материала от 9ти и 10ти клас - разработване на 2 теми.
Химия: разработване на 1 тема и 4 логически задачи - 2 от органична и 2 от неорганична химия.
Конспектите и по двата предмета са дълги.
Въпросите ми са следните:
1. Тъй като започнах скоро да преговарям и то самостоятелно, имам ли време да се подготвя?
2. Смятам да се запиша на кратките курсове към университета по биология и химия - добра идея ли е?
3. Евентуално с курсовете и самостоятелната подготовка дали ще мога да изкарам добър резултат, без частни уроци?
4. Момиче съм - какви минимални оценки на изпитите трябва да изкарам за да имам шанс да се класирам? ( при условие че по балообразуващите предмети имам високи оценки )
Надявам се да съм била изчерпателна и разбираема.
Ще съм изключително благодарна ако проявите интерес и помогнете със мнение и съвети!

Коментари

2.   Здравей :)Може ли да кажеш в кой град искаш да учиш, защото за Пловдив доколкото знам по биология го направиха и 9 клас тест, не само 8. А само 10 е тема.
По въпросите ти : 1. Мисля, че имаш време, но трябва да учиш много яко, забрави за постоянното висене по кафета, във Фейсбук и т. н. ако го правиш.
2. Винаги е добра идея, това е допълнителна помощ, която няма да ти е излишна.
3. Всичко зависи от теб, колко си учила, колко добре си се подготвила. Ходенето на частни уроци не е гаранция, че ще те приемат.
За четвъртия ти въпрос и аз се интересувам, защото и аз съм момиче, което ще кандидатства за същата специалност.
Ще следя темата ти, успех :)

3.   Пак съм номер 1 - забравих да те питам знаеш ли и къде гледаш кога са пробните изпити? :)

4.   Здравей номер 1 :) Аз съм авторката, много съм ти благодарна и признателна че ми писа!
Ще кандидатствам само във Варна.
За пробните изпити, както и за всякаква информация, която ме касае за университета следя в сайта му, или евентуално ходя на място да питам :) (може и по телефона)
Не съм човек които се мотае по заведения, или стои дълго пред компютъра, така че това очаквам да е плюс спрямо подготовката ми. И въпреки това май отсега съм притеснена и се съмнявам във възможностите си - познавам човек които е завършил специалността помощник фармацевт... и кандидатства след това в университета за магистър( наново, както си му е реда ) и не успя :(... а има солидна подготовка... Аз имам малко предимство че съм завършила гимназия по химия и биологията ми върви... ще видим какво ще стане, важното е да пробвам.

Надявам се да пишеш отново, интересно ми е как се развиват нещата при теб с кандидатстването - подготовката и прочие.. Сама ли се подготвяш? В кои град(ове) смяташ да се пробваш?
Желая ти успех, горе главата!

6.   Пак номер 1, четох за Варна някакви неща и биологията май е така както си писала, не както съм чула..

7.   Номер 1 съм.. модераторите не знам какво правят, но коментарът ми, който беше много дълъг не са го публикували, падало се е номер 5 да е, първите 2 коментара преди също не ги бяха публикували, трябваше на ново да ги пиша..
Ще се опитам да напиша горе-долу каквото имаше в непубликувания коментар.
Аз искам най-вече в Пловдив да ме приемат, но най-вероятно ще се пробвам и във Варна/София, държа най-много на Пловдив. Нашите, по-точно баща ми, са много зле настроени за София и не са особено съгласни да ми дадат да кандидатствам там, дълга история, може да ти разкажа друг път, но ще гледам да ги убедя да си кандидатствам и в други градове за по-големи шансове.
За Пловдив видях, че пробния по биология е на 29. 03. , по химия има ли пробни, защото там пишеше само за биологията вчера като гледах?
Ако може да ми дадеш линкове за Варна и София - Медицинския и Софийския където пише за пробните и редовните изпити кога са? :)
.. Това определено ти е плюс, аз също много се притеснявам дали ще ми стигне времето да се подготвя достатъчно добре, дали ще успея и ще ме приемат.. :S.. Ще те помоля да ми кажеш някакви техники или всичко, което правиш, което ти помага да учиш и запомняш повече и по-бързо? :)
Аз ходя на уроци само по химия, по биология гледам сама да се оправям, макар да ми е малко трудничко, защото доста време не бях сериозна и изгубих около 4 месеца докато си седна на задника и да започна да уча както трябва, но аз съм си виновна..
Иначе за този човек - не го гледай него, това, че той не е успял, не значи, че и ти няма да успееш плюс това да си помощник-фармацевт е много прецакано, магистъра има много повече и по-добри възможности.
Ако има как да си разменим някакви данни да пишем другаде, не тук, ще е супер. Но тъй като тук не може да се дават данни и разни линкове, все пак ако можеш остави ми поща или фейсбук линк, но с разстояние в линка, защото не може иначе тук :)
- поздрави, номер 1

8.   Здравей Номер 1, аз съм авторката и ще ти кажа че следя информацията само за Варна, в сайта където е Прием ти излиза нужната информация, не зная кога са предварителните изпити още, очаквам да излезе информацията кога започват кратките подготвителни курсове... очаквам ги с нетърпение, защото химията много ме затруднява, дори може да ми се наложи да взимам частни уроци, обаче и времето е малко... и съм притеснена, дали ще успея да се подготвя достатъчно. Обаче много се навих за тази специалност, брат ми сега завършва това, и може да му е било трудно 5 години, но после перспективите са страхотни :)струва си!!!
Като цяло с ученето правя така:
Първо прочитам всичко на прима виста, после още 1-2 пъти по задълбочено за да мога да вникна и разбера максимално(повторението е майка на знанието), след това ще започна да разработвам темите писмено ( и за биология и химия), и накрая започвам да решавам задачите(по химия)
Във фейсбук има една страница:ani aquarelle.. надявам се да ти е полезна ;) Бих искала да разбера ти как се подготвяш, частните уроци по химия улесняват ли те достатъчно?
Надявам се да продължим да потдържаме контакт..
Много усмивки :)

9.   Сигурна съм, че е доста трудничко докато завършиш, но и мен ме мотивира това, че после ще е супер, нищо че преди това ще се мъчим :D
И аз много се притеснявам, трябва да се стягаме да учим здраво и да ни приемат :)
Тази страничка защо си ми я пратила? Не виждам общо с това, че те питах за данни да може да си пишем другаде вместо тук :)
Уроците улесняват ако вкъщи сядаш допълнително да пишеш задачи и т. н. иначе ако и ти не се упражняваш допълнително са си като загуба на време :)
По биология и химия докъде си стигнала с ученето, до кои уроци, кои си минала и т. н.? :)
- номер 1

10.   Здравей Номер 1, аз съм авторката.
Наистина трябва яко да учим, че материала е много, но това не трябва да ни безпокои.. амбициозните хора, които имат цел не се спират пред нищо:)
Относно страничката, ако я прегледаш по подробно ще разбереш смисъла, защо съм ти я пратила.. ако мога да те подсетя, хобито ми е да рисувам :)
По биология и по химия съм още в началото, т. е на първите теми още.. оттам идват притесненията ми.. времето минава.. април наближава(т. е пробните изпити) и само чакам да започнат курсовете в университета, защото химията ми куца :(... но няма да се отказвам, поставила съм си тази цел, ще се боря до края, така трябва да бъде..
Надявам се пак да пишеш - да се възползваш от страницата която ти пратих.
Много усмивки и успех! ;)

12.   Здравей :) Какво става с ученето при теб, как върви? :)
- номер 1

13.   Здравей, аз съм авторката.. Ами как да ти кажа, ученето бавно върви, не можах да си намеря частен учител, трябва сама да се оправям. Ако пишеш лично съобщение на страницата която ти дадох, ще разбереш защо съм ти я препоръчала ;)
При теб как е? На къде върви подготовката? смяташ ли да се явяваш на пробните изпити :)

14.   Еми то това може и тук да ми го кажеш (за страничката) , не вярвам да е някоя тайна :)
Иначе и при мен върви бавноо , миналаата седмица бях и болна . За пробните не знам още , иска ми се да се явя и затова ще гледам до 20 и някой март да свърша 8 и 9 клас на биологията :)
А ти ?

15.   Между другото, от другия понеделник почвам уроци по биология всеки понеделник, индивидуално. Реших го преди 1 час и говорих с една госпожа. А за теб.. Няма как в цяла Варна да не си намериш нито един учител, търси много добре, разпитвай, няма как да няма. Ако не искат да те вземат, защото според тях вече е късно, това е друг въпрос. Но ако не е така, разтърси се повече и ще намериш все някой :)
А иначе как учиш, да си съсредоточена и концентрирана и да запомняш по-бързо материала? :)

16.   Страницата е моя. Аз с ученето съм назад, по химия дори не съм започнала да решавам задачи.. не знам, мисля че до пробните няма да мога да се подготвя сносно, но за лятото, когато са редовните изпити, ще успея :)

17.   За Варна най-добрият частен преподавател по химия е http://www.gbonchev.com/
Обади му се веднага, че нямаш никакво време!!!

18.   Номер 1 съм - можем да се подготвим , няма да губим надежда , а ще се борим до край ! Учителката ми каза за някакво момиче дето 2 месеца преди изпитите взело да се подготвя и изкарало четворка някъде , а ние имаме повече време , значи можем да изкараме и повече , дай Боже :)) Пак може да се явиш колкото и да си подготвена , поне ще видиш горе-долу какво ще представлява , то тази оценка няма значение , нали ? Никъде няма да я гледат , просто ако на пробния изкараш да кажем 3 , а на истинския 5 , после много ще се кефиш колко си напреднала :)

19.   Хей, във Варна кога са изпитите през лятото - на кои дати?
И в София кога са?

20.   Всъщност може ли датите само за София - Медицинския и Софийския? За Варна са следните - Редовни - биология - 01. 07. , химия - 08. 07. / Предварителни - химия - 26. 04. , биология - 10. 05.
Сроковете за подаване на документи са : за предварителните - 01. 04 до 23. 04, за редовните - 12. 06. до 27. 06.. И какъв ще е изпитът смисъл задача, тема - органична, неорганична, за София, за Варна, за Пловдив? :))

21.   Ехо можели някои да отговорои на номер 20 защото и аз се интресувам от същите въпроси - кога са изпитите в София и датите за записване както и в Пловдив и София какво ще представляват изпитите, тоесто по биология тест и тема на кои класове, а по химия тема и задача на органична/неорганична химия? Молим за отговори аз търсих в сайта но не намерих каквото ми трябва затова питам тук

22.   Някой да каже кога са датите на изпитите в Софийския и какъв ще е изпита - тест на еди кой клас , тема на еди кой , по химия - задача / тема на органична неорганична ... ? Кога са и датите за подаване на документи ? Айде който знае да каже ,стига сте се правили на неразбрали :))

23.   Намерих си датите, но моля ви дайте формата на изпитите по химия и биология и времето, което се отделя за тях :)) Както и адреси за подаване на документи за Софийския.

24.   Е , айде напишете какви ще са изпитите в Софийския де .. по химия тема и задачи на каква химия , по биология тема и тестове на кой клас ? И колко е времето за всяка част от изпитите ? Сигурна съм , че някой знае отговорите на тези въпроси , но никой така и не иска да каже .. Какво толкова ще ви стане не разбирам ..

25.   Оф, отговорете бе хора, кво се правите на ударени значи... Все едно кой знае кво ще ви стане ако отговорите на тези въпроси... Нали затова е тоя сайт, да си помагаме?

26.   Привет можи ли да отговорити на номер 24 защото и мене ме интересуват тия въпроси. искам да кандидиатствам в Софийския но няма кой да питам за тия неща. моля ви отоговорете