Споделена история от Образование

ТУ Габрово- Мнението ви ?!
Здравейте! Тази година съм решил да запиша да уча, и случайно погледнах сайта на ТУ Габрово. И по специално някой от специалностите там привлякоха вниманието ми. Става въпрос за Маркетинг и Публична администрация. Кажете ми като цяло как е обучението там? Струва ли си да ходя там. Ако има хора които са учили или учат там нека изкажат мнението си за този университет. А също така кое е най трудното при обучението в специалност Маркетинг?

Коментари

1.   Габрово е хубав град като цяло, но за университета не мога да ти кажа че е много хубав, поне така съм чувала можеш да си платиш сума и си вътре не зависимо дали си взела матурите или не казах така съм чувала. Но пробвай се, може би това са само слухове..

2.   ТУ е технически университет, което означава, че Маркетинг и Публична администрация са специалности, съвсем встрани от основното му направление. не знам защо си избрал точно тях в ТУ, но не мисля, че е най-правилното място за икономическа и правна специалност.
ако искаш просто диплома, вероятно ще я получиш, за знания не е сигурно.

3.   Здравей, аз не съм учила в Габрово, но ти го казвам от гледна точка на работодател, който провежда интервюта за работа почти ежеседмично. Никога не бих наела човек завършил икономическа специалност в Технически университет. По - добре се насочи към някой икономически или просто смени специалността. Маркетинга е хубава специалност, Публичната администрация също, но доста трудно приложима след това. Нещо по - практично бих ти препоръчала Счетоводство и контрол, ако имаш бала да влезеш, после много лесно ще си намираш работа. Счетоводители винаги се търсят. Успех!

4.   Не стъпвай в ТУ - ГАБРОВО! . Казвали са ми, че е корумпирана работа, и хора които си плащат получават по-големи оценки, независимо от знанията. Чувала съм още, че колкото и да учиш, ако не си платиш няма да изкараш по-голяма оценка от 4-5 в най-добрият случай. Приятелка завърши там и каза, че повечето не стъпвали на лекции, а взимали всичките изпити... За мене лично оценката няма никакво значение, понеже ако няма покритие, никой няма да те търпи на работа дори и цялата ти диплома да е нашарена с 6ци. Приятелката ми беше инженерна специалност.