Споделена история от Образование

Висше в Пловдив
Здравейте,
След няколко месеца ми предстои да кандидатствам в университет. Твърдо се спрях на ПУ "Паисий Хилендарски", но имам запитвания, които не са ми много ясни, а на въпросния "телефон за кандидат-студенти" никой не вдига.
Избрах си специалността "Софтуерни технологии и дизайн". Не можах да схвана начина на балообразуването на оценката за класиране.
Имам следните запитвания:
1. ако втората ми матура е по Френски, а не математика, ще бъде ли някакъв проблем?
2. на състезателния картон, на който се пишат желаните специалности, мога ли да напиша само тази специалност, тъй като за нея май не се полага никакъв КСИ, а за останалите се полага КСИ?

Моля, ако има запознати по проблема, да пишат коментарите си.

Коментари

1.   За втората матура не съм много сигурна, мисля че ако не е положена такава се взима предвид оценката от дипломата. Но на този въпрос могат да ти отговорят най-точно от самия университет.
В състезателния картон може да напишеш само една специалност ако искаш, но така шанса ти е по-малък, ако не те приемат изпускаш цялата година. Много хора пишат по няколко специалности, дори да не ги приемат в най-предпочитаната винаги може да се прехвърлиш след това.