Споделена история от Образование

Дали да прекъсна в 4ти курс, за да започна нов бакалавър?
Здравейте,

В момента съм в 4ти курс Френска филология. Мислех
след като го завърша да запиша Изящни изкуства- Графичен дизайн пак бакалавър. НО се оказа, че няма да мога държавна поръчка (защото имаме право само на един бакалавър държавна поръчка), което означава че семестриалната такса ще бъде двойно по-скъпа.

Та въпросът ми е: АКО прекъсна сега филологията и запиша другата специалност (Изящни изкуства), дали няма да ми се води пак държавна поръчка??

Благодаря предварително! Имам нужда от съвети и повече информация, много съм объркана.

Коментари

1.   Завърши си сегашната специалност. Ти почти си я завършил. Няма смисъл да прекъсваш. Толкова много си се трудил за да стигнеш до финала нетрябва да се отписваш. След това се запиши Графичен дизайн.

2.   Моят съвет е завърши си филологията, и след това запиши Графичния дизайн като магистратура, предполагам все във някой университет ще го има. Вярно няма да го учиш 4 години, но ако човек е достатъчно амбициран ще го научи и за 2

3.   Занимавам се с графичен дизайн, а уча право. Завърши си филологията, а през това време запиши кратък курс или магустратура после по изкуство, или овладе програмите чрез онлайн курс. Езикът ти е адски полезен в тази област. Това е най-практичният подход. Не е нужно вийнер. сше за да си добър дизайнер. Успех!

4.   На финалната права си! Сериозно ли си готов да зачеркнеш 4 години от живота си просто така? ! А и кажи ми в кой университет нямаш право на втора държавна поръчка? За първи път чувам за такова нещо. А и ако случайно е така, намери друг университет, където се изучава същата специалност, но просто прекалено късно си се сетил, че не ти харесва филологията. Да беше прекъснал след 1-курс ок, ама да загубиш 4 години и чак тогава да се сетиш... за това си го довърши и поне ще си имаш диплома, която може да ти послужи в бъдеще. За това дипломирай се и тогава кандидатствай пак. И без това френска филология и графичен дизайн са много различни така че няма как да минеш без нов кандидатстудентски изпит.

5.   Вярно, че съм положила много усилия. Благодаря за съветите.
Ще се опитам за една година да събера парите, след което мисля да кандидатствам за този Графичен дизайн. Животът не е чак толкова кратък все пак :))

Успех на всички!!

6.   Във Великотърновския- Френска филология, а исках пак там Графичен дизайн, в Изобразителния факултет.